И Септември не пожали Берое! Димитър Костадинов с фамозен гол (ВИДЕО)

0
Снимка: fcseptemvri.com
- -

Септември (Сф) победи Берое в мач от VII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ столичани се наложиха с 3:1.

След едва 120 секунди игра Мартин Стойчев проби хубаво отдясно и даде успореден пас. Димитър Костадинов засече от вратарското поле, но над напречната греда.

В 6-ата минута Мартин Стоянов направи страхотен индивидуален пробив, като взе топката пред собственото си наказателно поле и нахлу в това на Берое. Ударът му по диагонала, обаче премина покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Септември поведе. Мартин Стойчев центрира отлично отдясно. Симеон Александров бе оставен напълно необезпокояван на границата на вратарското поле, откъдето засече с глава за 1:0. Ситуацията бе разгледана с ВАР за евентуална засада, каквато обаче нямаше.

Берое отговори в 11-ата минута. Симеон Мечев стреля мощно от дистанция, но Шейтанов успя да избие в корнер отиващата в горния му ляв ъгъл топка. След неговото изпълнение пък Луизиньо засече опасно с глава. Застанал на лявата греда защитник обаче с глава изби в нов ъглов удар.

След четвърт час игра пък столичани можеха да удвоят аванса си. След центриране от корнер, топката стигна на ъгъла на вратарското поле до Айкут Рамад. Последният стеля в долния десен ъгъл на вратата. Караджов обаче показа отличен рефлекс и успя да избие.

В 20-ата минута шут на Айкут Рамадан от 12-13 метра премина до лявата греда.

Берое по чудо не изравни в 31-ата минута. Димитър Пиргов бе оставен сам пред вратарското поле при центриране отляво. Защитникът засече с глава, но над целта.

Септември удвои преднината си в 43-ата минута. Симеон Александров бе изведен в наказателното поле, където бе фаулиран от Димитър Стоянов. Първоначално бе маркирана засада. След разглеждане на ситуацията в ВАР, обаче бе преценено, че такава няма и бе отсъдена дузпа за Септември. От бялата точка Красиан Колев бе безкомпромисен за 2:0.

В 2-ата минута на даденото продължение Берое върна едно попадение. Иван Арсов изчисти в съотборника си Мартин Ачков, от когото топката стигна на чиста позиция до Стив Траоре, който простреля Шейтанов за 2:1.

В 49-ата минута силен шут на Анисе от дистанция профуча над напречната греда.

В ответната атака пък Симеон Александов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Караджов обаче показа класа и изби.

В 52-ата минута столичани имаха прекрасна възможност за трето попадение. Симеон Алксандров влезе в наказателното поле отляво и даде отличен успореден пас. Оставеният съвсем сам на границата на вратарското поле Димитър Костадинов засече с левия крак. Караджов обаче демонстрира фантастичен рефлекс и някак успя да избие, предотвратявайки сигурен гол.

10 минути по-късно Иван Арсов сгреши при изнасянето. Топката стигна в наказателното поле до Луизиньо, чийто удар обаче бе доста неточен.

В 72-ата минута Септември сложи точка на спора. Димитър Костадинов вкара фамозен гол, като с удар от 30-ина метра намери горния десен ъгъл на вратата за 3:1.

В 4-ата минута на даденото продължение Иван Арсов повали с ръка Тунгара в наказателното поле. Първоначално не последва сигнал за дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР, Владимир Вълков посочи бялата точка. От 11-те метра потърпевшият стреля в долния десен ъгъл, но Шейтанов с чудесна намеса успя да избие в корнер.