И това го има! Поливна система прекрати футболен мач у нас!

0
svilengrad
- -

Автоматизираната поливна система на стадиона в Свиленград прекрати контролната среща между едноименния местен тим и Раковски. Точно в 20.00 часа пръскачките на терена се включиха и принудиха главният съдия да свири край на двубой в 72-а минута. Системата се самоизключва в 6.00 ч. на следващия ден,пише stmost.info.

Обслужващите спортното съоръжение не разполагаха с ключ за шахтата, за да спрат водните струи, тъй като той се съхранявал в общинското предприятие по благоустрояване и озеленяване.

Преди да бъде прекратен мачът домакините водеха с 2:0. И двете попадения отбеляза Христо Христов – в 29-а и 50-а минута.

Това бе третата контрола на отборът на Свиленград по време на подготовката за новия сезон в Югоизточна Трета лига. Първия свиленградчани спечелиха като домакини с 2:1 над Розова долина, а вторият с 0:1 като гости на Марица – Милево.

Любопитен факт в състава на Раковски стана известен по време на срещата. Един от титулярните футболисти – Тихомир Зайков, се оказа републикански младежки шампион по бокс за 2024 година.