Илия Груев и Лийдс не успяха срещу Плимут за Купата(ВИДЕО)

0
- -

Лийдс Юнайтед и Плимут Аргайл завършиха при резултат 1:1 в мач от четвъртия кръг в турнира за Купата на Футболната асоциация, който се изигра на „Еланд Роуд“. Джейдън Антъни даде аванс на йоркширци в 31-ата минута, а изравнителното попадение дойде в 73-ата минута, когато Адам Рандъл се разписа за Плимут. След като Лийдс и Плимут завършиха наравно, предстои преиграване, което ще бъде на „Хоум Парк“ в Плимут.

Българският национал Илия Груев изигра пълни 90 минути за Лийдс Юнайтед. 23-годишният опорен халф отново бе изключително ефективен в централната зона, като се отчете с 91% успеваемост, след като завърши 60 от своите 66 подавания.

Първото положение в двубоя бе на сметката на Плимут. Микел Милър центрира в наказателното поле на Лийдс в 3-ата минута, а Моргън Уитъгър засече топката, която обаче премина над напречната греда.

След заучено положение от пряк свободен удар за Лийдс в 10-ата минута, Илия Груев комбинира с Уилфред Ньонто, който обаче не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Конър Хазард.

Жоржиньо Рутер комбинира с Джейдън Антъни, чийто удар срещна напречната врата на Плимут. Последва добавка от страна на Ньонто в 13-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Антъни комбинира с Йоел Пиро, който не се поколеба да стреля в 16-ата минута, но стражът на Плимут отрази. Последва добавка от страна на Итън Ампаду и ново спасяване на Конър Хазард.

Натискът на Лийдс даде резултат в 31-ата минута, когато Сам Байръм комбинира с Джейдън Антъни, който навлезе чрез серия от финтове в наказателното поле на Плимут и стреля по диагонал в левия ъгъл, за да изведе своя тим напред в резултата.

Първото по-опасно положение за второто положение бе на сметката на Плимут. В 63-ата минута Райън Харди се опита да прехвърли Илан Мелие, след като навлезе в наказателното поле, но Сам Байръм успя да изчисти току пред голлинията.

Играчите на Плимут успяха да реализират една от малкото си възможности през второто полувреме, когато Адам Рандъл бе изведен очи в очи с Илан Мелие и не пропусна да реализирас удар в долния ляв ъгъл на вратата. в 73-ата минута на срещата.

След центриране в наказателното поле на Плимут в 83-ата минута, Патрик Бамфорд се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му бе отразен от Конър Хазард.