Илиан Илиев хвърля срещу Левски футболист с 43 минути в първенството

0
- -

Черно море ще трябва да се справя с множество кадрови проблеми за домакинството на Левски. Двубоят от 13-ия кръг на Първа лига е утре от 19:00 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт. Последният, влязъл в лазарета на варненци, е крилото Леандро Андраде. Той се контузи още по време на първото полувреме при гостуването на Берое (0:1) от 1/8-финалите за Купата на България. 22-годишният португалец има 1 гол в 12 шампионатни мача този сезон. Треньорът Илиан Илиев обаче обяви, че той има травма в бедрото и няма да може да го ползва в сблъсъка срещу сините.

Притеснителното за моряците е, че контузии лекуват още петима основни играчи – националният вратар Георги Георгиев, капитанът Даниел Димов, халфовете Родриго Вилела и Стефан Велев, както и централният нападател Евгений Сердюк. Изброените не взеха участие в сблъсъка в Стара Загора. Надеждите на Илиан Илиев са, че Сердюк ще може да бъде вдигнат за мача. 23-годишният украинец успя да си спечели титулярно място и в 4 двубоя в първенството вкара 2 пъти. Ако той не е готов, на върха на атаката ще е португалецът Зе Гомеш (1 гол в 9 срещи в Първа лига).

В отсъствието на Андраде пък Илиан Илиев ще пусне като титуляр Джеваро Непомусено, пише „Тема спорт“. Националът на Кюрасао бе привлечен след старта на кампанията. Той има едва 3 мача за Черно море, като в нито един не е бил титуляр. 28-годишният футболист е престоял едва 43 минути в първенството.