Илич патентова 1:0 като Стойчо при последната титла на ЦСКА! ЦСКА-София с най-ранно попадение при такава победа

0
sasha ilich
Снимка: cska.bg
- -

С осмата си победа с 1:0 в първенството ЦСКА-София, воден от Саша Илич, вече изравни върхово постижение на автентичния ЦСКА от последния им шампионски сезон 2007/08 г. Тогава, под ръководството на Стойчо Младенов, тимът също стигна до 8 успеха с най-малкото цифрово изражение от 24-те си победи, т.е. точно една трета от всички. Сега процентът е още по-висок – 42 на 100. А до края на настоящия сезон червените ще изиграят още 11 мача.

Победата над варненския Спартак на „Българска армия“ в този кръг бе осигурена с най-ранното попадение в двубои, завършили 1:0 за армейците – още в 14-ата минута. Досега най-бързото бе в 27-ата минута на срещата с Локомотив Пловдив на „Лаута“, записано като автогол на бранителя на домакините Мартин Паскалев. 4 от победите с по 1:0 дойдоха с голове през първите полувремена на двубоите (включително и двете срещу Спартак Варна), а още 4 – с точни удари след почивката. Успехите с 1:0, освен с автогола на Паскалев, идваха с единствените попадения на 6 различни футболисти – Асен Дончев срещу Черно море, Браян Морено срещу Септември на „Армията“, Дауда Бамба срещу Спартак във Варна, Дюкенс Назон срещу Ботев Пд като гости и срещу Септември на националния стадион, Томас Хайнц срещу ЦСКА 1948 и Маурисио Гарсес срещу Спартак Вн в Борисовата градина. Само веднъж досега армейците не успяха да опазят скъпоценното 1:0 до края на шампионатен мач – при 1:1 у дома срещу Локо Пловдив на 4 март тази година./ „Тема спорт“