Илиев: След всеки мач си говорим едни и същи неща, а промяната така и не идва!

0
Снимка: БФС
- -

Нападателят на България – Димитър Илиев – сподели мнението си за загубата с 1:2 от Финландия.

„С първото стигане до нашата врата ни вкараха. Оттам целият план за мача се обърна. Още по-неприятно с прибирането към съблекалните втори гол и вече беше много трудно. Второто полувреме беше една нотка по-оптимистично. Понатиснахме ги. Можеха да се огънат и да вкараме втори гол, но не направихме достатъчно. Лошото първо полувреме не ни даде възможност да се борим за нещо повече.

Няма как да няма проблем, при положение че трупаме загуба след загуба. Ясно е, че на всеки това му тежи. Явно се отдалечаваме от средностатистическите европейски отбори. Финландия не е случаен отбор. Но от 5 мача имаме 1 точка и само 2 отбелязани гола. Това говори достатъчно за представянето ни. След всеки мач си говорим едни и същи неща, а промяната така и не идва. Надявам се да дойдат по-добри времена.

Мачът срещу Ирландия е възможен. Няма как да стане по-зле от това в точков актив.

От доста време самочувствието ни е на нулата. Имаш самочувствие, когато печелиш. Когато губиш всеки мач, няма как да имаш. Хората отдавна са загубили вяра в нас“, коментира Илиев.