Иран ни удари в Пловдив (СНИМКИ)

0
balgariq iran (9)
- -

България загуби от Иран с 0:1 в приятелска среща, която се игра в Пловдив. Двубоят бе изгледан от 10-хиляди зрители на стадион Христо Ботев. Националите излязоха в малко експериментален състав.

Мачът започна по-добре да гостите, които още в първите минути обгради наказателното поле на Димитър Митов.

В 9-ата минута иранците обстреляха вратата на България от пряк свободен удар, но вратарят спаси.

Натискът на Иран даде резултат в 14-ата минута, когато Илия Груев сбърка при една топка вляво от вратата и тя попадна в краката на Саман Годос. Той с меко центриране намери Мохамад Мохеби, който безпроблемно заби топката с глава на празна врата.

Пет минути след това Алиреза Джаханбахш пробва късмета си с шут по земя от дистанция, но Димитър Митов спаси безпроблемно.

След няколко минути, в които „лъвовете“ изнесоха играта, Иран си върна инициативата и в 38-ата минута Виктор Попов изчисти топката, току преди тя да стигне до Мохеби, който бе на 2 метра от вратата на България.

В добавеното време на първата част България опита да притисне своя съперник, но защитата на гостите се справи на ниво и запази аванса си на полувремето.

Второто полувреме започна по-добре за Иран, като в 50-ата минута гостите имаха страхотен шанс, при който Тареми намери Мохеби вдясно от вратата, но ударът на десетката мина над вратата на „лъвовете“.

Пет минути след това Джахабахш изведе Тареми сам срещу вратаря, но шутът на футболиста на Порто бе неточен, а имаше и засада.

Точно след изтичането на час игра, при ъглов удар, топката стигна до Саеид Езатолахи, чийто удар от воле мина над вратата.

България отговори с бърза атака  по земя  в 65-ата минута, но влезлият на пожар Паям Ниазманд спаси.

Кръстаич потърси промяна, вкарвайки в игра Валентин Антов, Доминик Янков и Георги Русев на мястото на Алекс Петков, Ивайло Чочев и Преслав Боруков. В 68-ата минута дойде време за нови смени – Илиан Илиев влезе на мястото на Андриан Краев, а Кристиан Димитров замени Димо Кръстев.

В 85-ата минута Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на Иран.

Същото направи и Илиан Илиев три минути след това, когато си нагласи топката на левия крак и стреля, но вратарят на гостите не се наложи да спасява.

До края на мача резултатът остана непроменен.