Испания премина и през Албания и финишира като лидер

0
International Friendly Spain v Brazil
Soccer Football - International Friendly - Spain v Brazil - Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - March 26, 2024 Spain's Rodri scores their third goal from the penalty spot REUTERS/Violeta Santos Moura
- -

Испания победи Албания с 1:0 и финишира на първо място в своята група с пълен актив от точки. Срещата се игра на стадиона в Дюселдорф.

В началните минути албанците опитаха да притиснат състава на Луис де ла Фуенте в търсене на ранен гол, но иберийците не допуснаха опасности пред Давид Рая.

Първата по-добра възможност бе за Испания. В 12-ата минута Микел Мерино стреля с глава, но Стракоша успя да отрази.

Минута след това испанците поведоха в резултата. Аймерик Лапорт пусна към Дани Олмо, а той прати дълъг извеждащ пас към Феран Торес, който с премерен изстрел прати топката в мрежата на Стракоша.

В 21-ата минута Дани Олмо опита изстрел от дистанция, но бе доста неточен. Пет минути по-късно Дани Вивиан центрира от корнер, но Мерино не успя да стигне навреме до топката.

В 41-ата минута Алехандро Грималдо центрира към далечната греда, където беше Феран Торес, но изстрелът на нападателя с глава мина над вратата.

В края на първата част Кристиян Аслани отправи силен изстрел от дъгата на наказателното поле, но Давид Рая показа рефлекс и изби топката.

Второто полувреме започна с по-добра игра на испанците. В 50-ата минута Дани Олмо навлезе в наказателното поле, но не успя да намери Хоселу и атака изгуби остротата си.

В 62-ата минута юношата на Барселона Фермин Лопес направи своя официален дебют за Испания, заменяйки Микел Оярсабал.

В 64-ата минута Армандо Броя стреля, след като топката достигна до него след центриране от свободен удар, но Рая отново внимаваше и изби.

В 76-ата минута Ямал върна към Фермин Лопес, който пусна пас към Алваро Мората, но нападателят на „ла роха“ бе в засада. В ответната атака Аслани стреля встрани от вратата, пазена от Давид Рая.

Медон Бериша отправи изстрел, който рикошира в Льо Норман, но Рая лесно улови въпреки това. Минута след това Олмо получи добро подаване от Мората, но ударът му бе блокиран.