Испания тотално надигра Италия, но автогол закопа „скуадра адзура“

0
nicowilliams
-

Испания се класира за осминафиналите на Евро 2024, след като постигна втора поредна победа на турнира, спечелвайки с минималното 1:0 срещу Италия в мача от група „В“, който се игра на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен. Единственото попадение в срещата бе автогол на Рикардо Калафиори през второто полувреме.

Още във втората минута Нико Уилямс центрира в наказателното поле, където Педри игра с глава, но Джанлуиджи Донарума с една ръка отклони топката.

В 25-ата минута Фабиан Руис пробва рефлекса на Донарума с изстрел от дистанция, но италианският страж с една ръка не допусна на топката да влезе във вратата му.

В 41-ата минута Фабиан Руис пак опита изстрел от дистанция и Донарума отново улови.

В края на полувремето италианците отправиха първия си удар от началото на мача – Федерико Киеза стреля високо над вратата, пазена от Унай Симон.

След почивката Лучано Спалети направи две промени в състава си – Браян Кристанте и Андреа Камбиасо влязоха на местата на Жоржиньо и Давиде Фратези.

Испанците направиха огромен пропуск в 52-ата минута. Марк Кукурея подаде към Педри, но той пропусна от чиста позиция да накаже Донарума.

Испания поведе с 1:0 в 55-ата минута. Нико Уилямс проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на Италия, където Донарума не се намеси, а Ламин Ямал притисна Рикардо Калафиори, който си отбеляза нелеп автогол.

Пет минути по-късно Ламин Ямал отправи хубав удар, който мина на сантиметри от вратата на Донарума.

Испания бе много близо до това да вкара втори гол в 71-ата минута. Нико Уилямс отново демонстрира отличните си индивидуални качества, след което стреля, но разтресе напречната греда на вратата на Донарума.

Джанлуиджи Донарума отново се наложи да се намесва решаващо в първата минута на добавеното време на мача. Айосе Перес проби по левия фланг, прокара топката между краката на Джовани Ди Лоренцо, влезе в наказателното поле и стреля, но Донарума блестящо спаси.

Донарума направи ново впечатляващо спасяване няколко секунди по-късно. Айосе Перес с пас зад гърба на отбраната на Италия бе изведен сам срещу Донарума, но вратарят отново демонстрира страхотната си класа и спаси.

Така Испания взе реванш срещу Италия от загубения полуфинал преди 3 години.

Испания се класира за осминафиналите, като е първи в групата с 6 точки. Италия е втори с 3 точки. Албания и Хърватия имат по 1 точка. Испания със сигурност продължава като първи от групата.