0
fransisko havier idalgo gomes son
Снимка: ludogorets.com
- -

Десният бек на Лудогорец – Франсиско Хавиер Идалго Гомес-Сон – няма да бъде на разположение на Ивайло Петев и за първия мач от плейофите за влизане в Лига Европа срещу Аякс. Причината е, че дисциплинарната комисия на УЕФА е наложила наказание на испанеца от 3 мача. Той бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу съперник в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига с Олимпия Любляна, загубен с 1:2. Санкцията на защитника ще изтече след сблъсъка в четвъртък. Снощи той започна като титуляр на „Тича“.

Срещу Черно море Ивайло Петев бе направил доста рокади в сравнение със състава, наложил се с 5:1 над Астана. Очаквано титуляр не бе Кирил Десподов, чиито сили бяха съхранени. Почивка получиха още Аслак фон Витри, Иван Йорданов и Якуб Пьотровски. В групата пък за пореден път не попадна Тодор Неделев. Халфът може да се завърне в Ботев Пловдив още този трансферен прозорец. Той така и не се утвърди при разградчани./ „Тема спорт“