Исторически требъл за Манчестър Сити, който удари Интер на финала в Шампионска лига

0
mancity
- -

Манчестър Сити спечели исторически требъл през този сезон, след като на финала на Шампионска лига се наложи с 1:0 срещу Интер. Единственото попадение в двубоя реализира Родри през второто полувреме.

Манчестър Сити започна по-активно срещата, като в третата минута Ерлинг Холанд бе изведен на добра позиция и стреля от малък ъгъл, но над вратата.

В шестата минута Бернардо Силва напредна и навелзе в наказателното лице, нанесе удар към далечния десен ъгъл, който премина на сантиметри от страничния стълб.

В 27-ата минута Кевин Де Бройне пусна елегантен извеждащ пас към Ерлинг Холанд в наказателното поле и го намери на стрелкова позиция, норвежецът шутира към близкия ъгъл, но Андре Онана застана добре и изби.

Кевин Де Бройне получи контузия в средата на първото полувреме и бе заменен в 36-ата минута от Фил Фодън, въпреки опитите на белгиеца да продължи участието си в мача.

Манчестър Сити излезе напред в резултата в 68-ата минута. Мануел Аканджи напредна и намери Бернардо Силва отдясно, той навлезе в наказателното поле и върна топката към Родри, който нанесе безпощаден удар малкото свободно пространство и не остави шансове на Онана – 1:0!

Интер бързо се съвзе и три минути по-късно се стигна до карамбол в наказателното поле на Сити, което позволи на Федерико Димарко да стреля с глава, но напречната греда спаси Едерсон и хората пред него.

В 73-ата минута Ромелу Лукаку получи пас в наказателното поле и незабавно нанесе силен удар, с който Едерсон успя да се справи, макар и с леки затруднения.

В 89-ата минута се стигна до огромно разбъркване в наказателното поле на „гражданите“, Гозенс свали с глава към Лукаку, който от непосредствена близост стреля с глава, но заби топката в Едерсон, а след това Стоунс изчисти в корнер, от който не последва нищо.

Така Манчестър Сити повтори постижението на Манчестър Юнайтед и спечели исторически требъл.

Хосеп Гуардиола вече има три трофея от Шампионска лига в треньорската си кариера, като се изравни със Зинедин Зидан. Пред тях остана само Карло Анчелоти.

Гуардиола пренаписа историята сред треньорите, след като стана първият наставник, който постига два требъла в своята кариерата, нещо повече каталунецът го направи с два различни отбора.