Изненада! Баските от Куклен спряха Спартак за Втора лига в мач с 3 червени картона!

0

Атлетик (Куклен) надви у дома борещия се за първото място Спартак (Пловдив) с 1:0. Срещата е от 35-ия кръг на Югоизточната Трета лига. С летящ плонж и удар с глава Иван Лазаров реализира единственото попадение след центриране на съотборник в 42-ата минута. Получи се безкомпромисна битка, в която бяха вдигната три червени картона. Гостите имаха достатъчно шансове дори за обрат в резултата.

Съперникът им също можеше да реализира още. Домакините излязоха без половината си титуляри, които отсъстваха заради професионални ангажименти. Младите, които ги замениха обаче се справиха. Над всички бяха капитана Юлиян Романов, Александър Витанов, Мирослав Манев и Александър Христев. Последният спря топката с ръка в 75-ата минута и рефера го отстрани за втори жълт и с червен картон. Четвърт час по-рано, Димитър Пройчев от Спартак спря атака с нарушение и също беше изгонен от съдията. Накрая голмайстора на пловдивчани Тодор Тодоров удари противник и получи червен картон.