Изумително: Локо (Пд) не е пускал гол на „Лаута“ над 10 часа! Левски без победа там от над 4 години

0
- -

Локомотив Пловдив не допусна гол в последните си шест шампионатни домакинства. За последно черно-белите инкасираха попадение на „Лаута“ на 31 август при 1:1 срещу Ботев Пд, пише „Тема спорт“. Тоест, вратата на черно-белите у дома не е поразявана вече 622 минути -10 часа и 22 минути.

Локомотив Пловдив регистрира най-голям прогрес от тимовете в елита в сравнение с есенния дял на 2018 година. Тимът има 16 точки повече в актива си от тогава (41 срещу 25). Преди година черно-белите зимуваха осми, а сега са трети.

Димитър Илиев финишира есенния полусезон като голмайстор №1. Той реализира 11 шампионатни гола.

Левски вече седем поредни пъти не успява да победи Локомотив в Пловдив – най-дългата подобна шампионатна серия на сините срещу този противник. За последно сините биха на „Лаута“ на 22 май 2015 година. След това столичани стигнаха само до 4 равенства, като регистрираха и 3 поражения от черно-белите.

Вратарят на Левски Милан Миятович за 11-и път успя да запази мрежата си суха в шампионатен двубой.