Каква драма! Аякс елиминира Панатинайкос след 34 дузпи!(ВИДЕО)

0
- -

Аякс се класира за плейофите в Лигата на конференциите, след като победи Панатинайкос с 13:12 след изпълнение на дузпи в Амстердам.

Гостите от Гърция спечелиха редовното време и продълженията с 1:0 с гол на Тете в 89-ата минута, като така общият резултат от двата мача стана 1:1.

Абсолютната драма на „Йохан Кройф Арена“ дойде при дузпите, тъй като двата отбора изпълниха по 17 наказателни удара, за да бъде определен победител.33-ата дузпа, която бе за ПАО, бе пропусната от Тони Вилена, който по-рано при 11-метровите наказателни удари вкара за 5:4, докато след него Антон Гаей реализира втората си дузпа, след като по-рано вкара за 6:6, и така изпрати амстердамския гранд към следващия плейофите в Лига Европа, докато Панатинайкос отива в същия кръг, но в Лигата конференциите.

Особено болезнено бе и отпадането на Партизан, който в гостуването на Лугано вкара мача в продължения след 2:1 в редовното време, когато Ренато Щефен вкара за домакините, а за гробарите точни бяха Гаяс Захид и Светозар Маркович, като Лугано дори завърши мача с 10 души заради втори жълт картон на Албиан Хайдари в 88-ата минута. Въпреки това, швейцарският тим стигна до изравнително попадение за 2:2 в 111-ата минута, когато се разписа Хадж Махмуд и така с общ резултат 3:2 елиминира Партизан от Лига Европа.