Каква драма! От 1:3 до 4:3 и първа загуба за Мъри в турския елит!

0
stanimir stoilov 2
Снимка: facebook.com/Goztepe
- -

Гьозтепе на Станимир Стоилов допусна първа загуба в турската Суперлига. Отборът от Измир водеше с 3:1 в гостуването си на Самсунспор, но падна с 3:4 в истински трилър. Също толкова лоша новина за Мъри и компания е травмата на халфа Исак Соле. Бившият футболист на Славия бе изнесен на носилка в самото начало на мача.

След 7 минути игра Самсунспор вкара попадение чрез нападателя Мариус Муандилмаджи, но засада лиши домакините от откриване на резултата. Пет по-късно „Гьоз-Гьоз“ откри резултата с много нелеп автогол на Зеки Явру – 0:1. Паритетът бе възстановен в средата на полувремето от Муандилмаджи.

Около почивката Гьозтепе взе нещата в свои ръце и отбеляза два безответни гола, с които изглеждаше, че ще реши мача. В 41-вата Ромуло направи 1:2, а четири минути след началото на втората част Жуан Сантос отбеляза за 1:3. Нападателят Ромуло можеше да направи преднината на Гьозтепе и още по-сериозна, но от близка дистанция разтресе напречната греда.

Самсунспор стигна до равенството с два бързи гола в рамките на 10 минути. Оливие Нтчам и Кингсли Шиндлер отбелязаха между 70-ата и 80-ата минути.

В самия край на мача бившият полузащитник на Селтик Нтчам донесе и драматичната победа на Самсунспор – 4:3.

Успехът качва поне временно Самсунспор на втората позиция с 15 точки – три зад лидера Галатасарай и две пред третия Фенербахче. Гьозтепе на Мъри е с 9 пункта на шестата позиция.