Канада с историческа победа на Копа Америка(ВИДЕО)

0

Канада направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите на Копа Америка, след като спечели с 1:0 срещу Перу в мач от група „А“ на турнира, който се игра на стадион „Чилдрънс Мърси Парк“ в Канзас Сити. Единственото попадение в двубоя отбеляза един от водещите футболисти на канадския тим Джонатан Дейвид в 74-ата минута. Перу игра с човек по-малко на терена от 59-ата минута.

Вратарят на Канада Максим Крепо първи трябваше да се намесва по-сериозно в мача в 28-ата минута, отразявайки опасния удар на Пиеро Кордова.

Джанлука Лападула вкара гол в 34-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада на перуанския нападател.

В добавеното време на първата част Лападула стреля от границата на наказателното поле на Канада, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Максим Крепо.

Мигел Араухо действа много безразсъдно в 55-ата минута. Влезе с бутоните напред в краката на Джейкъб Шафелбърг. Съдията Марио Ескобар първоначално показа жълт картон на перуанския национал, но след намесата на ВАР, Араухо бе изгонен с директен червен картон.

Канада поведе с 1:0 в 74-ата минута. „Кленовите листа“ организираха бърза контраатака, при която Джейкъб Шафелбърф пусна отличен извеждащ пас към Джонатан Дейвид, който излезе сам срещу Педро Гайесе, стреля покрай него, след което топката срещна десния страничен стълб на вратата и влетя в мрежата му.

Канада можеше да подпечата своя успех в 88-ата минута, когато Танитолува Олувасей отне топката от Андерсон Сантамария, след което излезе сам срещу Педро Гайесе, но се опита да го преодолее с удар от малък ъгъл и вратарят на Перу спаси.

Няколко секунди по-късно Олувасей получи много добър пас от Шафелбърг в наказателното поле и можеше да реши всичко в мача, но стреля в аут.

Перу бе много близо до това да изравни резултата в първата минута на добавеното време на срещата, когато след центриране в наказателното поле на Канада Паоло Гереро с глава свали топката към Кристиан Куева, който веднага стеля, но Максим Крепо плонжира и спаси.

В петата минута на добавеното време на мача Маркос Лопес стреля опасно от фал, но Максим Крепо плонжира и спаси.

Така Канада постигна историческа първа победа на турнира Копа Америка.

Канадците имат огромни шансове да се класират за четвъртфиналите на турнира, докато задачата пред Перу стана непосилна, тъй като отборът е с 1 точка и все още няма отбелязан гол след първите два мача в групата.

В последните мачове от груповата фаза Канада се изправя срещу Чили, а Перу срещу Аржентина.