Кайседо и Чарлс заместиха Али Соу

0
Снимка: cska.bg
- -

Жорди Кайседо и Бисмарк Чарлс успяват да заместят продадения през зимата на руския Ростов Али Coy, пише „Тема спорт“. Първият има 6 гола в 765 минути в първенството, а вторият – 391 минути с 2 попадения. Тоест били са на терена общо 1156 минути, като активът им е 8 точни изстрела и 1 асистенция. През есента Coy носи червената фланелка в 16 срещи в елита, игра 1366 минути, вкара 8 пъти и направи една асистенция.

За втори път през сезона централните защитници Юрген Матей и Мено Кох се разписаха заедно в шампионатен мач. Първият път бе при 6:0 над Монтана на „Армията“ – на 21 април тази година.

Юрген Матей вече има три гола в шампионата, и трите са с глава. Кох е с 2, пак реализирани с глава.

В шести пореден шампионатен мач ЦСКА-София бележи гол с глава. Серията започна в 23-тия кръг при домакинството на Арда (1:1) и продължи през Царско село (1:2), Монтана (6:0), Левски (2:0), Арда (1:0) и Лудогорец (4:1). В тези двубои армейците реализираха общо 15 попадения, като 8 от тях (53.3%) са вкарани с глава.

Срещу Лудогорец Греъм Кери направи 2 асистенции и вече има 7 на сметката си. По този показател той е следван от Тиаго с 6 и Феде Варела, който е с 5, но записани само за 9 двубоя. Очертава се във втори пореден сезон Кери да е играчът с най-много асистенции.

ЦСКА-София се разписа и в осмата си среща под ръководството на Любо Пенев – 6 за първенство и 2 за купата.