Класически Динамо свали Карабах на земята в ШЛ(ВИДЕО)

0
- -

Добрите познайници на Лудогорец – Динамо Загреб и Карабах, изиграха първия мач помежду си в плейофите на Шампионска лига, като хърватите спечелиха с 3:0 на „Максимир“, само седмица, след като азерите разбиха българския шампион със 7:2 в Разград.

Карабах стигна до гол още във втората минута, дело на бившия футболист на Черно море – Леандро Андраде, но той не бе признат заради засада. Динамо отговори в 18-ата минута, когато Мартин Батурина нанесе опасен удар, който разтресе напречната греда.

В 29-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като Марко Пяца засече неадресирано подаване и нанесе страхотен удар към долния ляв ъгъл. Габиян Бунтич спаси, но при добавката Пяца не пропусна да даде аванс на Динамо Загреб – 1:0.

До края на първото полувреме Карабах изпусна три добри възможности да изравни. В 37-ата минута Жуниньо стреля отблизо, но Иван Невистич спаси. Шест минути след това Абдела Зубир шутира над вратата, а в добавеното време друг бивш играч на Черно море – Патрик Андраде, стреля малко покрай десния страничен стълб.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно добро положение. В 53-ата минута Мартин Батурина нанесе удар от границата на наказателното поле, който премина вляво от вратата. Минута след това Леандро Андраде шутира от движение към левия ъгъл, но Иван Невестич спаси.

Карабах имаше няколко добри възможности за изравняване, но не успя да ги материализира. В 57-ата минута Ясин Бензиа стреля от пряк свободен удар, но топката срещна левия страничен стълб. Седем минути след това Жуниньо нанесе опасен удар, но Невестич отново спаси.

Динамо Загреб наказа пропуските на Карабах и набързо реализира два гола, с които изглежда си реши всичко още в първия мач. В 75-ата минута Батурина изведе Сандро Куленович, който с удар в долния десен ъгъл вкара за 2:0. Пет минути по-късно Бунтич спаси изстрел на Хуан Кордоба, но при добавката Куленович оформи крайното 3:0 от близка дистанция.

БГ голмайстор с първи гол в Таджикистан(ВИДЕО)