
Онзи ден от ЦСКА разкриха, че резервният нападател на „червените“ Аарон Исека няма да играе в следващите 3-4 седмици. Тази новина със сигурност не е добра за треньора Александър Томаш, който макар и обикновено да държи белгиеца на пейката, го пуска на терена във всеки един мач. Да, и на малките деца е ясно, че Исека няма как да се пребори с Йоанис Питас, но за резервен нападател става. Той е доста ялов, като няма гол в първенството този сезон, но пък има скорост и добра физика, която кара защитниците на съперника да бъдат нащрек, което само по себе си
дава повече пространства на останалите атакуващи играчи. До момента през сезона Исека има 16 мача в първенството, в които не е вкарал нито веднъж, докато за Купата на България има 2 изяви, като се разписа веднъж и то доста важно – при успеха с 3:2 над Спартак Вн на „Коритото“.
Контузията на Исека обаче отваря вратата на Георги Чорбаджийски. 20-годишният футболист напоследък изгуби известност и от началото на годината има едва 3 мача. Както е известно, братът на бившия национал Божидар Чорбаджийски започна много силно сезона, но за съжаление се подложи на операция, която го извади от игра за около 6 месеца. Сега постепенно Чорбаджийски си връща ритъма и ще бъде наистина добре Александър Томаш да започне да му дава повече време за изява, имайки предвид натоварения календар, който очаква ЦСКА след подновяването на първенството.
Христо Георгиев/ „Мач Телеграф“