Статичните положения са много сериозно оръжие във футбола, но на „Герена“ явно не обичат много да ги използват. Ще се спрем конкретно на корнерите. Последният шампионатен мач на Левски срещу ЦСКА 1948 беше един от тези с най-много корнери и пред двете врати. В него обаче за пореден път се видя, че тимът на Елин Топузаков не може да се възползва от тези ситуации. А изглежда задължително, защото игровото надмощие, което Левски в доста от мачовете си налага, води до доста корнери.
ЦСКА 1948 поведе още при първия си ъглов удар в мача срещу „сините“. След това Левски изпълни 11 корнера чрез Филип Кръстев, кой от кой по-безопасни за противника. Най-често топката не стигаше дори до близката греда, а още първият съперников играч я чистеше далеч напред и ликвидираше опасността. Още по-неуспешни са опитите за късо изпълнение, които след като се вкарат в действие, често не водят даже и до центриране пред вратата на противника.
А овладяването на този елемент от играта, може да помогне на „сините“ да си решат част от проблемите в атака, които мъчат отбора цял сезон. Защото при тези ситуации могат да се разписват и дефанзивните играчи, а не само офанзивните.
От началото на сезона Левски е изпълнил 216 корнера в първенството. От тях е вкарал два гола. И двата бяха на Андриан Краев след подавания на Филип Кръстев. Това стана в два поредни мача през есента – победите над Ботев Bp като гост и над Арда като домакин все с по 2:0. Или иначе казано, Левски бележи гол средно на 108 изпълнени корнера. Наистина ужасяващо. Някои казваха навремето, че корнерът е 25% гол. Естествено, че вероятно това е пресилено, защото означава на всеки 4 корнера да вкарваш. Вероятно и един от десет да стават гол би било добре. Но един гол от 108 е твърде малко./ „Мач Телеграф“