Крумовград попари Славия

0
krumovgrad
- -

Крумовград победи Славия с 1:0 като домакин в късния мач от днешния първи шампионатен ден за новото първенство. Така тимът тръгва с три точки в надпреварата.

Гостите от Славия започнаха по-дейно и направиха няколко опасни атака. В 5-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но Божидар Кацаров блокира шута му.

Крумовград поведе в 5-ата минута. Момчил Цветанов центрира балонно отляво, Матей Шимич успя да надскочи Виктор Генев, игра с глава към Божидар Кацаров, който засече и вкара топката в мрежата – 1:0.

В 23-ата минута Серкан Юсеин центрира, Партик Луан отклони топката, но Матей Шимич остана на сантиметри от нея и не успя да я засече в мрежата.

Домакините можеха да поведат с 2:0 в 33-ата минута. Тогава Диего Рапосо направи самостоятелен пробив, освободи се на централните защитници и стреля, но Светослав Вуцов спаси, след като Рапосо не нанесе възможно най-добрия удар.

Още една добра атака на домакините създаде опасност пред вратата на Вуцов. Рапосо пусна към Момчил Цветанов, който стреля по диагонана, но шутът му бе блокиран.

Славия създаде добра възможност в 34-ат минута. След центриране от ъглов удар Янко Георгиев не можа да се намеси добре, Йеленкович можеше да я вкара, но извърши нарушение.

4 минути преди почивката „белите“ бяха близо до изравняването. Виктор Генев бе близо до това да отбележи попадение. Иван Минчев центрира, Генев стреля с глава, но гредата помогна на домакините.

В 45-ата минута Тони Тасев направи невероятен пропуск. Иван Минчев стреля от дистанция, Янко Георгиев изби топката, но тя отиде право в краката на Тони Тасев, който на празна врата я изпрати в аут над вратата.

Второто полувреме започна със ситуация в полза на Славия, но Лазар Марин изби в корнер.

В 56-ата минута Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, но изпрати топката над вратата.

В 62-ата минута домакините съсдадоха добра възможност. Серкан Юсеин и Октай Юсеин направиха добра комбинация, последният центрира, но защитниците на „белите“ се справиха със ситуацията и избиха топката.

Малко по-късно Карл Фабиен отправи първи изстрел с първото си докосване на топката, но не уцели вратата на Крумовград.

В 65-ата минута Крумовград остана с човек по-малко. Божидар Кацаров получи директен червен картон, след като влезе грубо с бутоните с тялото на Цветелин Чунчуков, а реферът Георги Давидов моментално го изгони.

В 81-ата минута Карл Фабиен бе близо до изравняването, стреля от малък ъгъл, но изпрати топката над вратата.

Дълбоко в добавеното време Славия също остана с човек по-малко. Резервата Емил Мартинов получи два жълти картона в рамките на няколко минути. Той се появи в игра в 84-ата минута, след 4 минути получи първия жълт картон, а в 94-ата и втори жълт картон, като пое към съблекалните.