krumovgrad
- -

Крумовград победи Септември с 2:0 и взе важни 3 точки.

Началото на срещата се забави заради неработещ прожектор на базата в пловдивския квартал „Коматево“.

Крумовград започна активно срещата. Джунейт Али центрира в наказателното поле на гостите, където Матеус засече с глава, но Димитър Шейтанов отрази още преди да са изтекли и 60 секунди футбол в Коматево.

Серкан Юсеин центрира за Матеус в наказателното поле на Септември. Бразиецът отправи удар, който бе отразен от Шейтанов в 3-ата минута. От последвалия корнер, топката не бе изчистена по най-добрия начин, а футболист на символичните домакини побърза да стреля, но отново стражът на Септември се прояви.

В 26-ата минута домакините поведоха в резултата. Серкан Юсеин стигна до топката след грешка на Септември. Той изведе Патрик Луан на дясното крило и той центрира в наказателното поле, където Матеус Енрике се измъкна от защитник на гостите и от упор прониза мрежата на Димитър Шейтанов – 1:0 за Крумовград!

След този гол тимът на Николай Митов тръгна масирано в атака, за да се опита да изравни още до края на първото полувреме! Крумовград обаче, не се пропука и се оттегли на почивка с гол преднина.

Крумовград започна ударно втората част. В 49-ата минута Патрик Луан се възползва от груба грешка в защита на Кубрат Йонашчъ. Бразилецът навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Матеус, който чукна топката в опразнената врата, за да удвои преднината на своя тим.

В 60-ата минута Септември можеше да инкасира и трети гол в своята врата, ако не бе отличната намеса на Шейтанов. Джуниет Али изнесе топката с дрибъл, след което подаде към Луан, а той му върна с пас през защитник. Последва удар на Али, който беше умело отразен от вратаря на гостите.

В 71-рвата минута Септември можеше да намали изоставането си. Бертранд Фредерик засече с глава добро центриране на Фаустас Степонавичус, но така и не успя да насочи удара си към вратата.

След центриране от корнер за Септември в 74-ата минута, Борислав Рупанов се извиси и стреля с глава, но прати топката над напречната греда.