Крумовград се отпуши! Прегази Ботев

0
krumovgrad
- -

Крумовград победи Ботев(Враца) с 3:0 и излезе от тежката серия и мачове с ниска резултатност. При гостите проблемите продължават.

Крумовград започна по-активно срещата, като логично стигна първи до удар към противниковата врата. В 6-ата минута Джунейт Али шутира от границата на наказателното поле на Ботев Враца, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Федерико Бариос.

В 10-ата минута Даниел Генов центрира топката в наказателното поле на домакините, където Браян Переа засече топката с глава, но стреля топката над напречната греда.

Матеус Енрике бе изведен в наказателното поле и стреля от малък ъгъл в 13-ата минута, но Федерико Бариос успя да скъси ъгъла и да отрази.

Джунейт Али комбинира с Матеус в 24-ата минута, след което бразиецът отправи удар, който обаче не намери очертанията на вратата на Ботев Враца.

Али напредна отново отдясно и комбинира със Серкан Юсеин, който стреля от малък ъгъл в 31-вата минута, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.

Натискът на Крумовград бе материализиран от домакините в 33-ата минута. Серкан Юсеин получи топката по десния фланг на нападението, след което центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Рафаел Фуртадо изпревари персоналния си пазач и стреля с глава, за да порази целта и да даде аванс на своя тим.

В 43-ата минута Рафаел Фуртадо проби през центъра и отклони топката за Серкан Юсеин, който стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцета на Федерико Бариос.

Крумовград продължи да бъде много активен на старта на втората част. В 46-ата минута Рафаел Фуртадо бе изведен очи в очи с Федерико Бариос. Колумбийският страж на гостите обаче се справи с удара на бразилеца.

Само минута по-късно Момчил Цветанов центрира топката в наказателното поле на Ботев Враца, където Федерико Бариос увисна и не успя да играе с топката. Матеус Енрике пък се възползва от грешката и изпревари Стефан Цонков, за да прати топката в опразнената врата.

Джунейт Али отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Ботев Враца, но Федерико Бариос се намеси в 56-ата минута.

Минута по-късно и Серкан Юсеин шутира от средна дистанция, но отново стражът на Ботев Враца бе стабилен и се намеси.

Матеус Енрике изведе по перфектен начин зад гърба на защитата Рафаел Фуртадо. Бразилецът успя да финтира Бариос, който му препречи пътя към вратата, а Венцислав Митрев не се поколеба да посочи бялата точка. Главният съдия бе повикан да преразгледа ситуацията на ВАР-монитора, след което Митрев промени решението си за жълт картон на вратаря на Ботев Враца на червен, като той бе изгонен. Серкан Юсеин се нае с изпълнението на дузпа, стреля в долния ляв ъгъл и реализира в 71-вата минута.

Вратарят на Ботев Враца Любомир Василев, който влезе на мястото на Даниел Генов след червения картон на Федерико Бариос, записвайки дебют в професионалния футбол.