0
milosh krushchich
Снимка: cska.bg
- -

Милош Крушчич постигна втора поредна победа с ЦСКА-София като гост, което е много добър атестат за качествата му към момента. Той стартира със загуба от Локо (Пловдив) на „Лаута“, но честността изисква да се признае, че „червените“ играха добре и в този мач и равенството беше далеч по-справедлив резултат от сблъсъка. Поражението се дължи на индивидуални грешки в завършващата фаза, а и не бива да се забравя, че при гола на „черно-белите“ Йосип Томашевич бе в положение на засада.

Не може да не бъде отчетен начинът, по който Милош Крушчич води срещите. Сърбинът

бързо забелязва как стои отборът му

на терена и какво трябва да се промени към по-добро. Най-впечатляваща бе реакцията на треньора на мача с Локомотив. Тогава той не се поколеба да признае грешката и да промени системата на игра на почивката с две смени. Тогава ЦСКА-София започна с 4-4-2, като в атака разчиташе на Али Coy и Тони Уот, а по крилата нападаха Вив Соломон-Отабор и Греъм Кери.

Това бе и като отдаване на почест на Люпко Петрович, който бе завещал тази схема на игра и ученикът му Крушчич явно искаше да й даде шанс. Отборът му обаче бе напълно надигран преди почивката, като авансът на пловдивчани можеше да бъде и по-голям. И сърбинът действа светкавично – смени Уот и Соломон-Отабор с Тиаго и Евандро, минавайки към 4-2-3-1. Играта на „червените“ стана много по-солидна и отборът определено доминираше на терена. Отборът пропусна да стигне поне до равенство, но треньорът, а явно и ръководството видяха, че това е пътят.

ЦСКА-София постигна внушителна победа над Етър във Велико Търново. И това 4:0 обаче не дойде толкова лесно, тъй като през първата част „виолетовите“ бяха отборът, който стоеше по-добре на терена и игра по-прагматичен футбол. Този път Крушчич

прояви търпение и не избърза

със смените. Промяната настъпи благодарение на червения картон на Здравко Илиев в самото начало на второто полувреме, което разклати целия отбор на Етър. За 10 минути гостите вкараха 3 гола и абсолютно решиха мача. Което позволи на Милош Крушчич да направи късни смени, при които Евандро и Coy да оберат аплодисментите на публиката, а при вече решен мач, талантът Мартин Смоленски да запише първи официален мач в елита за този сезон.

Крушчич показа усет и майсторство и на стадион „Тича“. Отборът му играеше на приливи и отливи почти до самия край, когато сърбинът направи силни ходове. Той пусна Жеферсон в игра на мястото на спасителя Евандро. Това бе смяна, която накара мнозина да повдигнат въпросително вежди, но по-късно се оказа, че тя е ключова. Така Жеферсон и Мазику заиграха агресивно отляво, като и двамата определено имат вкус към атаката и поглед върху играта. Пускането на Кристиян Малинов на мястото на Соломон-Отабор също

се оказа изключително успешен ход.

Две минути след появяването си в игра, Малинов отправи мощен удар, който мина на около половин метър над напречната греда. Още две минути след това той вече бе в прегръдките на съотборниците си пред сектора с гостуващата агитка. Головата атака пък премина през Мазику, Жеферсон и Пинто, които играха с едно докосване, за да стигне до измъкналия се зад защитата Малинов. След мача и Крушчич коментира, че именно агресията на Кристиян е била решаваща в последните минути, когато халфът се е вклинил между линиите на изморените футболисти на Черно море.

Рано е да се поставят оценки на Милош Крушчич, но първите впечатления от работата му са много добри. Отборът му се опитва да е агресивен, да води играта и да бъде прецизен. Когато това не се получава, се променят някои дребни детайли с пускането на резерви, които за момента вървят без засечка. Сигурно ще дойде скоро и момент, когато играчите от пейката няма да помогнат на „червените“. Но дотогава трябва да се отдаде дължимото на Крушчич. И да признае засега, че той наистина бе най-добрият вариант на този етап за треньор на отбора.