Купата на 8888″ остава край морето – да се готви Варна

0
img 1578 1 .l
- -

Морската столица Варна е вторият домакин на регионална квалификация в най-вълнуващия аматьорски турнир по минифутбол това лято – „Купата на 8888“. Само преди няколко дни Бургас излъчи своя шампион, а сега е ред на Варна.

Остават броени часове до края на регистрацията за надпреварата, която може да направите напълно безплатно на 8888cup.com.

Сега е моментът да съберете приятели и да влезете в битката за голямата награда от 20 000 лева, която ще получи шампионът на шампионите – победителят във финалния турнир. В него един срещу друг ще се изправят изправят представители от 8-те града, в които се провеждат регионалните квалификации.

За големия финал се класират първите два отбора от всеки град.

2 500 лева е паричната награда за всеки градски шампион, вицешампионът получава 1 500 лева, а завършилият на трето място 1 000 лева.

Всеки отбор, класирал се в топ 16 във всеки град, получава и оригинална екипировка.

Турнирът във Варна ще се проведе в комплекс La Bonbonera на 14 септември.

Регистрацията продължава и за следващите турнири, освен Варна, като може да я направите напълно безплатно на 8888cup.com.

В периода 20-22 септември успоредно ще вървят турнирите в Русе и Велико Търново, а между 27 и 29 септември в Стара Загора и Пловдив. Софийската надпревара е между 4-6 октомври, а регионалните надпревари завършват в Благоевград на 11-13 октомври.

Купата на 8888“ се провежда по правилата на минифутбола, като в мачовете участват 5 полеви играчи и 1 вратар навършили 18 години.

Пълните правила на турнира може да прочетете ТУК!