Ла Фурия премина и през Франция, на финал е

0
450548537 1025940455565016 5379337962367484498 n
- -

Испания победи Франция с 2:1 на европелското първенство в първия полуфнал. Мачът предложи много емоции, но като цяло всичко важно се случи в първото полувреме. Така Ла Фурия ще играе на финала и ще спори за трофея.

Още в 5-ата минута Ламин Ямал сложи топката на главата на Фабиан Руис, който бе изпуснат и стреля с глава, но пропусна страхотна възможност, пращайки топката над напречната греда в аут.

Франция поведе с 1:0 в 9-ата минута. Килиан Мбапе сложи топката на главата на Рандал Коло Муани, който бе изпуснат от Аймерик Лапорт и отблизо вкара топката в левия ъгъл на вратата на Унай Симон.

Хесус Навас извърши нарушение в 14-ата минута срещу Адриен Рабио и получи жълт картон.

Испания изравни резултата със страхотен гол на Ламин Ямал в 21-ата минута. Ямал успя да финтира Адриен Рабио, след което стреля от 25 метра, топката срещна десния страничен стълб на вратата на Майк Менян и влетя във вратата му. Ударът на Ямал бе със скорост от 102км. Ямал се превърна в най-младия голмайстор в историята на Европейски първенства.

Испания обърна Франция за 240 секунди. „Ла Роха“ поведе с 2:1 в 25-ата минута. Дани Олмо стреля, топката рикошира в крака на Жул Кунде, който си отбеляза автогол. Това е единадесетият автогол на това Европейско първенство.

В 36-ата минута Фабиан Руис отправи удар от границата на наказателното поле на Франция, топката рикошира коварно в тялото на играч на Франция и излезе в корнер.

След центриране в наказателното поле на Испания в 53-ата минута, Орелиен Чуамени се извиси над всички и стреля с глава, но в ръцете на Унай Симон.

Три минути по-късно Килиан Мбапе стреля от малък ъгъл, но в ръцете на Унай Симон.

Хесус Навас получи контузия в 57-ата минута и бе сменен принудително от Дани Вивиан.

Марк Кукурея допусна груба грешка в 60-ата минута, което позволи на французите да организират контраатака през неговата зона. Канте подаде към Усман Дембеле, който продължи и центрира остро, което се получи и като удар, но Унай Симон внимаваше и успя да спаси с една ръка.

В 76-та минута Усман Дембеле центрира от корнер в наказателното поле на Испания в 63-ата минута, където на втора греда Дайо Упамекано се извиси над всички и стреля с глава, но заби топката в тревата и след това тя излезе в аут.

Ламин Ямал направи пробив в 81-ата минута, който отново завърши с хубав удар, но топката премина опасно над напречната греда на вратата на Майк Менян.

Пет минути по-късно Килиан Мбапе получи добър пас, след което направи добър дрибъл и излезе на добра позиция, за да стреля, но изпрати топката над напречната греда в аут.