Лъчо Танев: В Левски и ЦСКА има подобрение в организация и в много други неща, както и футболисти!

0
- -

Лъчезар Танев смята, че Георги Иванов има хубави идеи за изпълнение начело на Българския футболен съюз, но дано намери правилните хора, за да може теорията да премине в практика. Футболният агент говори още за продължаващата хегемония на Лудогорец в Първа лига, както и за развитието на останалите два водещи клуба – ЦСКА и Левски.

Пред БНТ той зачеркна и темата за реконструкцията на стадион „Българска армия“.

Г-н Танев, виждате ли отбор, който в близко бъдеще да прекъсне хегемонията на Лудогорец?

На този етап продължават да бъдат фаворити. Имат стабилен отбор, работят сериозно, отдавна са си построили къщичката. Виждам подобрение в организация и в много други неща, както и футболисти в Левски и ЦСКА. Неминуемо ще бъде добре за българския футбол, ако имаме три, четири, пет класни отбора. Това вдига нивото не само на вътрешния футбол, но и националния тим.

С построяването на новия стадион на ЦСКА, смятате ли, че отборът ще тръгне да играе по-добре и позитивните резултати ще дойдат по-добре?

Като построиш нов стадион не значи, че ще заиграеш по-добре. По-скоро е обратното. Първото нещо е да имаш добър състав и всичко останало. ЦСКА знам, че със сигурност го правят и ще се опитат да го правят – като нов стадион, подобрена футболна база, нова база за детско-юношеската школа. Това са едни сериозни инвестиции, които трябва да бъдат подкрепени с добър отбор. Всичко това нещо помага на този тим, но трябва да имаш силен състав. Оттам нататък – връзки с феновете, магазини, мърчандайзинг. Вижте какво – добрият отбор води след себе си и положителни финансови резултати и успехи.

Как ви се струва работата на Александър Томаш?

Момчето се опитва да наложи един стил с владеене на топката, по-бързо и технично изнасяне. Опитва се да прави каквото може, но в края на краищата той не е на терена. Не, че има лоши играчи, но мисля имат нужда от по-качествени футболисти на няколко позиции.

Трябва ли да се прави сравнение между отделните поколения, защото вие играехте с плеада от страхотни футболисти. През годините обаче нивото на българския футбол започна да спада, за да стигнем където сме днес…

То спада, защото… Темата е една и съща. Не може от днес за догодина да смятаме, че ще имаме добри футболисти. Това трябва да се работи, имат някаква методика изградена във футболния съюз, ако съумеят от теория да я приложат на практика. Възрастта от 10 до 16 години е базова. Ако ти изпуснеш в този период играчите да бъдат подготвени технически, те да нямат притеснения като топката дойде в краката им, после идва тактика, сила, мощ. Ако тези неща не се правят последователно – трудно ще имаме национален отбор в бъдеще, който да излиза и да се справя.

Как се справя Георги Иванов като президент на Българския футболен съюз?

Каквото и да кажа ще звучи пристрастно, знаете защо. Харесва ми мъжкото му поведение. Опитва се да бъде еднакво поставен между всички клубове и да ги третира по един и същи начин. Той има хубави идеи, но дано намери необходимите хора, теорията да премине в практика. Дано убеди държавното ръководство, че футболът е огромен социален ефект във всички държави, обръща се голямо внимание. Когато имаш много терени и добре подготвени треньори, децата ще бъдат там. Аз имам късмета моите деца да са тренирали, не станаха големи атлети, но спортът ги формира и до ден днешен те са сериозни и дисциплинирани, гонят си задачите. Така, че много е важно – от една страна мениджмънта, а от другата страна е помощта на държавата.

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments