0
lask cska amos iuga
Снимка: twitter.com/lask_official
- -

ЦСКА-София загуби от ЛАСК Линц в контролна среща, играна в Турция. „Армейците“ бяха тотално надиграни от своя съперник и отстъпиха с 1:3.

След само 180 секунди игра Саша Хорват даде отличен извеждащ пас. Марин Любичич излезе сам срещу Бусато и без проблеми го преодоля. Голът обаче бе отменен заради засада.

В 11-ата минута Саша Хорват шутира от дъгата пред наказателното поле. Бусато обаче улови сигурно отиващата в долния десен ъгъл топка.

ЦСКА-София създаде първата си сериозна опасност в 35-ата минута. Шагоян намери на границата на наказателното поле Брадли де Нойер, чийто шут по диагонала мина до лявата греда.

Секунди по-късно късно гол на Туфегджич бе отменен заради засада.

В 39-ата минута ЛАСК поведе. Робърт Жул получи необезпокояван встрани от точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

120 секунди по-късно австрийците можеха да удвоят аванса си. Накамура нахлу вляво в наказателното поле, остана очи в очи с вратарят и стреля. Бусато обаче се намеси решително и изби.

Това обаче се случи в последната минута на полувремето. Накамура получи в наказателното поле и да де успореден пас. Моузес Усор овладя и на празна врата не сгреши за 0:2.

В 56-ата Бусато се показа отличен рефлекс след опасно изпълнен фал, избивайки настрани. Секунди след това Жул засече центриране от корнер, но отново стражът на ЦСКА-София спаси.

След час игра ЛАСК оформи класиката в резултата. Юрген Матей фаулира в наказателното си поле съперник и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Томас Гойгингер бе безапелационен за 0:3.

Последваха нови сериозни опасности в актива на австийците, от които обаче не успяха да се възползват.

В 74-ата минута главният съдия отсъди странна дузпа за ЦСКА-София. След центриране от фал, футболист в „червено“ засече неточно с глава и играчите на Саша Илич тръгнаха да се прибират към собствената си половина. Реферът обаче наду свирката и посочи бялата точка, от която Станислав Шопов бе точен за 1:3.

Скоро след това далеч шут на футболист на австрийците профуча до дясната греда. Минута по-късно удар на Гойгингер от границата на наказателното поле пък премина до отсрещния страничен стълб. Мощен удар от воле на австрийски играч също мина на сантиметри от целта. В 89-ата минута състезателите на ЛАСК продължиха с пропуските, след като останал сам срещу Бусато футболист прати топката до дясната греда.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 2. Юрген Матей, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено;

ЛАСК: 1. Александър Шлагер, 3. Акош Кечкеш, 5. Филип Цирайс, 7. Рене Ренер, 8. Петер Михоръл, 10. Роберт Жул, 11. Марин Любичич, 17. Моузес Усор, 22. Филип Стойкович, 30. Саша Хорват, 38. Кейто Накамура.