Лъвчетата на Марчо Дафчев паднаха от Австрия

0
bul 17
- -

България U 17 на практика се прости с надеждите за класиране за елитния квалификационен кръг за Евро 2019, след като отстъпи на Австрия U 17 с 1:2 във втория си двубой на словенска земя. Това е второ поражение за тима на Марчо Дафчев в квалификационния турнир, който нашите стартираха с 0:1 срещу Словения U 17 преди 3 дни.

Първото полувреме започна с предимство за австрийския отбор, който поведе в 13-ата минута с попадение на Щефан Радулович. До почивката съперникът пропусна още няколко възможности пред българския вратар Светослав Вуцов, който също се открои с добри намеси. След почивката нашите опитаха натиск и това почти светкавично им донесе успех – лявото крило Красимир Панчев изравни след изпълнение на корнер и асистенция на Ивайло Христов. Както и срещу домакина Словения обаче „лъвчетата“ се огънаха в края на двубоя – в 83-ата минута Паул-Фридрих Колер реализира за 2:1 за Австрия.

Последният двубой на България в групата е срещу Малта на 30-ти октомври (вторник) от 15,30 часа

Съставът на България: 12. Вуцов, 3. Работов, 4. Хр. Петров, 13. Богданов, 16. Костов, 6. Русев, 9. М. Петков, 10. Шопов (82 – 11. Казаков), 7. Панчев, 8. Ив. Христов, 17. Трифонов (66 – 20. Тасков).

Селекционер: Марчо Дафчев.