Легенда на Левски: Преди нямаше хубава игра и победи, сега поне второто го има! Генчев показа, че може да вдига отбора след спад

0
mihail valchev
- -

Легендата на Левски – Михаил Вълчев – сподели мнението си за представянето на „сините“.

Чужденци строят „Герена“

„Левски отново показа, че трудно играе срещу Славия. В началото на мача инициативата бе при белите, докато сините в края на полувремето пооправиха играта си и съумяха да отбележат гол. Като цяло двубоят не задоволяваше претенциите на гостите. Трудно достигаха топки до двамата централни нападатели Алекс Колев и Мустафа Сангаре. Дори през първата част французинът бе много изолиран, а българският национал два или три пъти се докосна до кълбото. При наличието на двамата в предни позиции трябваше да има по-голяма активност по фланговете, а в този мач такава липсваше. Не беше толкова остър Майкон, както бе в предишните двубои. Алдаир показа в първите срещи, че притежава качества, но в последно време не е на ниво. Важното е, че Левски победи, възползвайки се от грешката на вратаря на белите Светослав Вуцов и на защитниците пред него.

Двата отбора имаха по 1-2 чисти положения в равностойния двубой. Дори Славия можеше да открие резултата, което щеше да означава тежки минути за сините. Домакините държаха инициативата през второто полувреме и то най-вече в края на мача, когато Левски бе принуден да се отбранява, но победата си е победа.

Ас на Левски минава допълнителни прегледи

В лявата зона на защитата дебютиралият като титуляр Кристиан Макун се справи стабилно. Не допускаше грешки и пробиви през неговата зона. Свърши си работата. Цунами игра добре като заместник на Карлос Охене. Бразилецът за пореден път показа, че може да бъде полезен на няколко позиции, но и нямаше чак толкова работа в средата на терена. Комплексен футболист, който е важен за Станислав Генчев. Евертон Бала също изигра пореден силен мач.

Марин Петков сякаш няма да може да върши толкова полезна работа в средата на терена, както го прави на крилото. Ако Генчев прибегне до поставянето му в ролята на ляв халф-бек, ще изпитва затруднения в отбрана. Срещу ЦСКА 1948 се включи отлично, но в този мач със Славия не показа това ниво. За момента треньорът не прибягва до промяна в схемата, но не е изключено в някой двубой да се наложи и Петков отново да действа като крило.

След двата мача като гост за Левски предстои домакинство на Арда. Кърджалийци са добър отбор и показват, че не се притесняват, когато играят навън и трябва да се подходи много внимателно в предстоящия двубой. Сините е необходимо да действат по-сериозно, а не като в мача със Славия. Нужно е играчите повече да се вложат, да предложат битка и мисъл, за да се създаде нещо интересно пред противниковата врата и да се вкарат голове. Левски го може, защото го показа в предишните си двубои от началото на сезона, може би с изключение на срещата с Хебър, която пак бе спечелена трудно с 1:0, защото дори и при загубата от Лудогорец имаше хубави неща. Дано променят лицето си за мача с Арда, тъй като се влиза в едно русло, в което не върви играта. Трябва да се вдигне отново нивото. Резултатите са налице, което е добрата новина в момента, защото в предишни години ставахме свидетели на липсата на хубава игра, но и на победи. Поне второто сега го има. Станислав Генчев показа, че може да вдига отбора след спад и сините фенове се надяват, че това ще се случи в следващите мачове с Арда и Ботев Пловдив преди паузата за националните отбори, а после идва и дербито с ЦСКА“, каза Вълчев пред „Тема спорт“.

Разкриха подробности за новия стадион на Левски! „Синият“ дом ще е с друго разположение