Лелее…Севиля сложи тройка на Реал Мадрид!(ВИДЕО )

0
- -

Европейският крал Реал Мадрид загуби шумно с 0:3 при гостуването си на Севиля в двубой от междинния шести кръг на Примера дивисион. Южняците разкъсаха „белите“ през първото полувреме, отбелязвайки в 17-ата, 21-ата и 39-ата минути. Първите две попадения дойдоха от Андре Силва, а автор на третото беше Висам Бен Йедер. Така кралският тим не успя да се възползва от шокиращото поражение на Барселона от Леганес по-рано тази вечер. Двата тима продължават да имат равен брой точки, но вече не са толкова напред спрямо другите отбори в класирането.Наставникът на европейския шампион Юлен Лопетеги заложи на наглед оптималното си нападетелно трио: Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио. Лука Модрич и Тони Кроос застанаха малко пред Каземиро, а Начо Фернандес се появи като десен защитник вместо Дани Карвахал. Пабло Мачин заложи на двама централни нападатели: Андре Силва и Висам Бен Йедер.

В 53-ата Лука Модрич все пак прати топката в мрежата след технично насочване в обратния ъгъл. Повторенията обаче показаха, че има тънка засада. След консултация с ВАР реферът отмени попадението и даде засада. В 56-ата пред хърватина отново се появи голова възможност. Най-добрият футболист в света според ФИФА насочи от 15 метра, но стражът изби.Идната събота е голямото дерби на Мадрид срещу Атлетико и Реал се нуждае от голяма промяна. Битката за испанската столица е на „Сантиаго Бернабеу“.