Лео Меси се отпуши и класира Аржентина на финал в Копа Америка(ВИДЕО)

0
- -

Отборът на Аржентина победи тима на Канада с 2:0 и се класира за финала на Копа Америка. Головете за световните шампиони отбелязаха Хулиан Алварес (22′) и Лионел Меси (51′).

Лионел Скалони не подценява съперника и започва с всичките си най-класни футболисти. На врата е фантастичният Емилиано Мартинес, който спаси отбора при дузпите в 1/4-финала срещу Еквадор, а напред действат топ играчи като Лисандро Мартинес, Анхел Ди Мария, Родриго де Пол и други. На върха на атаката пък са Лионел Меси и Хулиан Алварес.

Селекционерът на далеч по скромния тим на Канада – Джеси Марш, стартира с раздробена схема на игра от 4-2-3-1, като ще се надява да сътвори чудото с играчи, които може ида не са звезди като аржентинските, но някои от тях също играят в топ европейски отбори. Такива например са Алфонсо Дейвис от Байерн (Мюнхен), Стивън Еустакио от Порто и Исмаел Коне от Марсилия.

„Кленовите листа“ първи създадоха суматоха пред наказателното поле, като в четвъртата минута Джейкъб Шафълбърг проби в половината на „албисилесте“ и спечели корнер, който обаче не доведе до нищо. Нататък логичното се случи и аржентинците поеха нещата в свои ръце, като създадоха няколко опасни положения и доминацията им кулминира с попадение в средата на полувремето. Алварес овладя подаване на Родриго де Пол и нападателят излезе очи в очи с вратаря на канадците – Максим Крепьо, който не издържа на напрежението и позволи на противниковия играч да провре топката между краката му.

В 32-рата минута Алфонсо Дейвис от Канада се превърна в първия футболист на терена с жълт картон. Малко преди края на полувремето пък Меси пропусна да запише името си сред голмайсторите. Канадците също имаха добро положение в добавеното време, но блестящата реакция на Емилиано Мартинес спря удара на Джонатан Дейвид и топката излезе в ъглов удар, с което запази преднината на своите на почивката.

Световните шампиони започнаха бомбастично втората част и още с началния съдийски сигнал обсадиха вратата на „кленовите листа“. Само шест минути след подновяването на играта падна и дългоочакваният втори гол, който приближи „албисилесте“ към финала. Страхотна суматоха в наказателното поле на канадците завърши с удар на Енцо Фернандес, който се отби в крака на Меси и в крайна сметка топката се озова във вратата, охранявана от Максим Крепьо.

Първоначално останаха съмнения за нередности в играта при гола, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че попадението е било редовно. Също така не бе ясно и кой той точно е голмайсторът, като в крайна сметка Меси бе записан като автор.

Проблемите за Канада станаха още по-големи в средата на полувремето, когато Алфонсо Дейвис се строполи на земята, след което бе заменен.

В последните десет минути от мача „кленовите листа“ се вдигнаха на финален щурм, но той не доведе до желания резултат, а Емилиано Мартинес тотално ги отчея с две победоносни спасявания.