Левски би Септември и чака жребия за 1/2-финалите! Жоро Миланов се завърна като титуляр с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
- -

Левски стана третият полуфиналист в турнира за Купата на България. „Сините“ се наложиха с 2:0 над Септември (София) като символичен гост. Двубоят бе от 1/4-финалите в надпреварата и се проведе на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“.

Септември по чудо не поведе още в 22-ата секунда. Мартин Стойчев стреля мощно с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но топката разтресе лявата греда на Андреев.

180 секунди след това отново Стойчев можеше да се разпише. Ударът му от наказателното поле, обаче премина над вратата.

Левски отговори в ответната атака. Радослав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но над напречната греда. Скоро след това същото се случи и с удар на Сундберг.

„Сините“ поведоха в 21-ата минута. Цонев намери вдясно от наказателното поле Михайлович, който центрира остро, а Димитър Костадинов засече с глава от границата на вратарското поле за 0:1. Халфът не се зарадва на попадението си, показвайки уважение към бившия си отбор.

В 31-ата минута Марин Петков бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Още преди да е изминала минута от началото на втората част, Радослав Цонев изведе в наказателното поле Георги Миланов, който бе спънат от Асен Чандъров и главният съдия отсъди дузпа. След разглеждане на ситуацията с ВАР, в 48-ата минута потърпевшият бе точен от бялата точка за 0:2.

След час игра Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на вратата. Шейтанов обаче успя да плонжира и да избие в корнер.

В 64-ата минута официален дебют за Левски направи Илиян Стефанов. Той се появи от резервната скамейка, заменяйки Марин Петков.