Левски допусна обрат от 2:0 до 2:3 от втородивизионни унгарци (ВИДЕО)

0
vashash levski
- -

Левски допусна обрат от 2:0 до 2:3 в първата си контрола по време на лагера в Турция срещу втородивизионния унгарски Вашаш. „Сините“ изиграха добро първо полувреме и много слаби втори 45 минути, когато на практика се осъществи обрата в срещата.

Левски направи сериозен пропуск в 4-ата минута, когато Уелтън стреля по земя, но вратарят Левент Йова спаси.

Левски поведе с 1:0 в 15-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Вашаш, където Цунами стреля с глава, прокара топката между краката на Йова и я прати в мрежата му.

Асен Митков стреля опасно в 31-ата минута, но Йова се намеси и спаси.

Две минути по-късно Марин Петков стреля от разстояние, но право в ръцете на вратаря на Вашаш.

В началото на второто полувреме на терена влезе Фабио Лима, който направи неофициален дебют със синята фланелка.

Сините” направиха резултата 2:0 в 51-ата минута. Фабио Силва беше изведен зад защитата на Вашаш от Патрик-Габриел Галчев. Той отигра чудесно ситуацията и пусна към Илиян Стефанов, който вкара за 2:0.

Вашаш намали своя пасив в 60-ата минута. Кристоф Хинора стреля от границата на наказателното поле на Левски и вкара топката във вратата на Пламен Андреев, който не беше готов и не успя да реагира.

Галчев стреля от фал в 68-ата минута, но над напречната греда в аут.

Вашаш изравни резултата в 72-ата минута. Себастиен Ихриг-Фаркаш получи в дъгата и стреля моментално. Топката се отби от десния страничен стълб и влетя в мрежата на Иван Андонов.

Вашаш направи пълен обрат в 80-ата минута. Кристиан Димитров изпусна Гсонгор Пап, който беше изведен сам срещу Иван Андонов, след което го прехвърли с лекота за 3:2.

Следващата контрола на Левски е на 21 януари срещу украинския Олександрия.