Левски е 50:50 срещу Берое след победа в дербито

0
levski
- -

Какво толкова се радвате, биете веднъж на 2 години! Така привържениците на ЦСКА-София опитаха да замажат издънката на своите любимци в дербито в пререканията с опонентите си от Левски. Най-вече в социалните мрежи. И донякъде се прави. Успехите на „сините“ в тези мачове от 2016 години насам, когато „армейците“ бяха вкарани в елита, са колкото пръстите на една ръка. Точно 5! Интересното е сега как ще успее Станислав Генчев да свали своите на земята и да ги насочи към предстоящата среща с Берое.

Историята показва, че два пъти „сините“ са се изправяли именно срещу „зелените“ след успех над „червените“. И миналото показва, че Станислав Генчев има причини да не бъде спокоен, защото ситуацията с Берое е 50 на 50. Двата тима са си разменяли по една победа в тези 2 случая. Първи удрят старозагорци. И това се случва след победата на „сините“ с 2:1 в дербито на 4 март 2017 година. В следващата среща обаче Николай Митов и компания са свалени на земята в Града на липите. Берое, който тогава е воден от Ферарио Спасов, удари с 1:0 с попадение на Марин Райнов още в 12-ата минута. По ирония на съдбата по-късно той два пъти носи екипа на Левски. На „Герена“ се озова по-късно и Жуниор Мапуку.

Вторият опит на старозагорци да вземат нещо от „сините“ е неуспешен. Той бе през есента на 2022 година. Тогава Левски взе дербито с 2:0 с попадения на Уелтън и Илиян Стефанов в последните 20 минути. След това Станимир Стоилов не позволи на играчите да се отпуснат и те спечелиха с 1:0 гостуването на Берое, което последва. Точен за „сините“ бе Ивелин Попов още в 3-ата минута на двубоя. Това бе първото му попадение за родния тим. Така той влезе в историята като най-възрастния играч, който се разписва за сефте за гранда. От този двубой на „Герена“ все още са Цунами, Келиан ван дер Каап, Илиян Стефанов, които бяха титуляри. Като резерви пък влязоха Марин Петков, Патрик-Габриел Галчев и Асен Митков.

През сезон 2018/19 „сините“ записаха две победи с по 1:0 над „червените“. И след тях записаха победи с чисти мрежи в друго дерби – най-старото столично. Първо Левски удари Славия с 2:0, а след това и с 3:0./ „Мач Телеграф“