Левски е ползвал 30 футболисти в Първа лига този сезон, 12 са се разписвали

0
levski otbor
- -

Срещу ЦСКА-София, Николай Михайлов изигра 15-ия си мач за първенство със синята фланелка – дебютът му в елита бе на 28 май 2005-а, когато бе на 16. В 8 от срещите той е запазил мрежата си суха.

За втори път в дерби срещу ЦСКА или ЦСКА-София, Николай Михайлов не позволява да му отбележат гол. Предишният път бе на 11 септември 2005 година, когато двубоят завърши 1:1 (попаденията паднаха преди почивката). Тогава вратарят се появи на терена за началото на второто полувреме.

В дербито с ЦСКА-София, Левски за 10-и път опази мрежата си суха през сезона в Първа лига. През 2017/18 след 23 изиграни кръга имаха 17 мача, в които не са инкасирали попадение.

Двама футболисти са си вкарвали автогол в полза на Левски този сезон в Първа лига – и двамата са от ЦСКА-София – вратарят Витаутас Черниаускас и защитникът Стивън Перейра.

12 футболисти на Левски са се разписвали през сезона в Първа лига. Общо вкарвалите гол за сините през кампанията са 16 играчи – Филипе Нашименто, Станислав Иванов и Атанас Кабов реализираха за Купата на България, а Аймен Белаид в Лига Европа.

В домакинските си срещи сините са вкарали 30 попадения, докато във визитите само 14.

През този сезон в Първа лига Левски е използвал точно 30 играчи.

Единствените двама футболисти на сините, които са били на терена във всичките 23 шампионатни кръга, са Станислав Костов и Давиде Мариани. Левски няма играч, който да не е пропуснал нито минута игрово време.