Левски гази Септември 90 минути, удари 3 греди, но не победи (ВИДЕО)

0
levski otbor 1
- -

Левски не успя да победи Септември (София) в мач от XIV кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „сините“ имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути, удариха и 3 греди, но така и не стигнаха гол, а последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 0:0. Така възпитаниците на Станимир Стоилов пропуснаха възможността да излязат на трето място във временното класиране.

Левски започна силно и можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Удар на Филип Кръстев от 12-13 метра обаче срещна външната част на лявата греда и излезе в аут.

В 5-ата минута пък Септември понесе неприятен удар. Мартин Стойчев фаулира Уелтън, но при падането се контузи лошо в областта на рамото и бе откаран с линейка от стадиона.

В 17-ата минута Кръстев центрира от фал. Ван дер Каап засече от изгодна позиция с глава, но над вратата.

5 минути по-късно Септември имаше отлична възможност да открие резултата. Илиян Стефанов загуби в центъра, последва бърз извеждащ пас към Кабов. Последният излезе сам срещу вратаря и стреля в близкия ъгъл. Андреев обаче успя с една ръка да избие в корнер.

„Сините“ отговориха 120 секунди след това. Филип Кръстев намери на границата на наказателното поле Илиян Стефанов, който шутира мощно по диагонала. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

В 40-ата минута Уелтън изстреля истински снаряд от над 20 метра. Шейтанов обаче се разтегна максимално и успя да избие отиващата горния му десен ъгъл топка в корнер.

В 49-ата минута Кръстев центрира от корнер. Краев се извиси във вратарското поле и засече с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

10 минути по-късно Роналдо проби отлично отдясно, прокара топката между краката на Мартин Николов, след което намери на границата на наказателното поле Марин Петков. Ударът на родния национал обаче премина над дясната сглобка на вратата.

Секунди след това Уелтън направи индивидуален пробив от ляво и шутира. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

В 64-ата минута Кръстев центрира от фал. Ван дер Каап засече с глава, но покрай десния страничен стълб.

В 71-ата Филип Кръстев насочи в долния ляв ъгъл, но Шейтанов успя да избие.

Четвърт час преди края Кордоба засече с глава центриране от корнер. Отново обаче Шейтанов бе на мястото си и улови.

В 80-ата минута Роналдо направи нещо средно между задна и странична ножица, което изпълнение мина над вратата.

Секунди по-късно и шут на Уелтън мина над напречната греда.