Левски и Септември не се победиха в кратка контрола (ВИДЕО)

0
- -

Левски и Септември завършиха  при резултат 1:1 в първата проверка на „сините“ през тази лятна подготовка. Двубоят от „Герена“, който пък е третата контрола на септемврийци за лятото протече в доста интересен формат. Първото полувреме бе 25 минути, а второто 35.

Малко след изминаването на 180 секунди игра Ивайло Марков стреля много добре от дъгата с левия крак, но вратарят на гостите се намеси чудесно и отрази в ъглов удар. При центриране малко след корнера Илиев илезе неразчетено и едва не бе наказан от Рупанов в суматохата, която сам създаде.

Няколко минути по-късно тимът на Славко Матич отвърна – юношеският национал Борислав Маринов надбяга отбраната на домакините и се озова на чиста позиция срещу Загоров, макар и малко по диагонал. Изстрелът му в далечния ъгъл обаче не намери вратата.

Преди да са изминали и 60 секунди от втората част септемврийци развиха добра скоростна атака, при която Стойчев центрира фалцово отдясно, а младежкият национал на Северна Македония Марио Илиевски се извиси по много добър начин и наказа Пламен Андреев с глава.
Левски можеше да изравни само няколко минути по-късно. Роналдо се озова на добра позиция, но не успя да намери по добър начин топката и не улучи вратата на гостите.Един от многото играчи, появили се на почивката в игра за домакините – Келиан ван дер Каап, допусна грешка в 32-ата минута. Симеон Александров обаче не успя да се възползва, като не бе достатъчно точен с опита си за прехвърлящ удар.

Само 120 секунди по-късно Роналдо прати топката в мрежата от няколко метра, получавайки топката от Ивелин Попов. Попадението на „кариоката“ обаче бе отменено заради засада.

В ответната атака бившият играч на „сините“ – Димитър Костадинов, стреля покрай вратата на Андреев.
В 37-ата минута на срещата Попов отклони с глава подаване в централната зона, а Бари се пребори със защитник на Септември и с отмерен удар в близкия на Шейтанов ъгъл изравни.
В следващата атака Уелтън проби добре отляво и „извади“ топката около точката на дузпата за своя сънародник Роналдо, който не намери пазената от Шейтанов врата.