Левски и ЦСКА-София не се победиха на „Герена“ (ВИДЕО)

0
levski u19 cska u19
- -

Левски и ЦСКА-София завършиха 1:1 в дербито на 26-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата бе днес от 16:30 ч. на един от помощните терени на стадион „Георги Аспарухов“.

През първите около 25 минути чисти положения нямаше. В началото на срещата играч на ЦСКА-София върна лошо топката към своя вратар, но стражът на гостите Борис Груев изчисти в корнер. Малко след това Христо Радков от ЦСКА-София стреля от пряк свободен удар право в ръцете на вратаря на Левски Петър Иванов. „Сините“ отговориха с далечен удар на Мартин П. Петков. В 30-ата минута Патрик-Габриел Галчев имаше добра възможност за Левски. Той бе оставен сам в наказателното поле, получи центриране отдясно и с глава стреля в аут. В 38-ата минута ЦСКА-София поведе. Беше отсъдена дузпа за „червените“ за нарушение срещу Йоан Бауренски. Борислав Будинов бе точен от бялата точка – 0:1. Левски започна по-активно втората част. Далечен удар на Мартин П. Петков излезе в аут, а шут на Патрик-Габриел Галчев от фаул бе отразен в корнер от вратаря на ЦСКА-София.

Домакините изравниха в 60-ата минута. Симеон Димитров бе точен за 1:1, след като засече подаване отляво. В75-ата минута Борислав Будинов бе близо до втори гол за ЦСКА-София, но далечният му шут се удари в гредата. Малко по-късно изстрел от пряк свободен удар на влезлия като резерва за гостите Емил Ценов профуча покрай вратата. В края двата тима си размениха по едно положение. Удар на Александър Макрис от Левски бе отразен от вратаря на ЦСКА-София, а в ответната атака далечен изстрел на Емил Ценов бе избит от стража на домакините.