Левски и ЦСКА-София с абсолютно равен баланс в дербитата при Драганов

0
- -

Драгомир Драганов за трети път ще ръководи дербито между „сини“ и „червени“. Досега балансът е напълно равен, като двата отбора са си разменили по една победа с 2:0. През 2019-а ЦСКА-София спечели, а към края на двубоя варненският арбитър изгони португалеца Нуно Рейш от Левски. Точни за ЦСКА-София тогава бяха Тиаго Родригес от фал, както и Евандро след асистенция от фал на Тиаго.

В първото дерби през настоящия сезон пък Левски победи с 2:0. Точни за „сините“ бяха Илиян Стефанов в 78-ата минута и Уелтън в 80-ата след асистенция на Роналдо. Този мач се помни и с отменения автогол на вратаря на „сините“ – Пламен Андреев. Първоначално той бе признат, но след намесата на ВАР-арбитрите, бе отсъдена засада на Лазар Туфегджич в последната фаза на атаката на ЦСКА-София.

От началото на сегашния сезон обаче двата отбора имаха претенции към Драганов за други свои мачове. „Червените“ поискаха той повече да не се появява на техни двубои, след домакинското им равенство срещу Локомотив Пд през редовния сезон. Мачът завърши 1:1, като варненецът подмина по една дузпа и за двата отбора. Преди почивката Юга фаулира Димитър Илиев, като след време в телевизионно интервю това бе признато като съдийска грешка и от шефа на арбитрите – унгарецът Виктор Кашай. При другата ситуация Де Нойер бе дръпната за фланелката в наказателното поле на Локо Пд, но Драганов отново остана безмълвен. В края на мача той все пак даде дузпа за ЦСКА-София, но „червените“ я пропуснаха чрез Юрген Матай, който стреля в десния стълб.

Левски пък не бяха доволни от него при загубата от Локомотив Пд на „Лаута“ с 0:1. Най-сериозната претенция бе за спестен червен картон на Джовани от домакините в края на мача. Тогава той фаулира Петрис, след което го задържа и му попречи да поднови играта. Вместо да санкционира бразилеца от Локомотив Пд, Драганов вдигна жълт картон на Петрис./ „Мач Телеграф“