Левски изпусна дузпа и куп положения, но би украинци (ВИДЕО)

0
- -

Левски постигна победа в последната си контрола от подготовката в Турция. „Сините“ се наложиха с 2:1 над украинския Верес (Ровно). Това бе и първи успех за столичния гранд за 2022 г.

Левски започна ударно и поведе в 52-ата секунда. Марин Петков открадна топка в центъра, отскубна се сам срещу вратаря, преодоля го и прати топката в опразнената врата за 1:0.

Верес можеше да изравни в 9-ата минута. След отлично двойно в наказателното поле, футболист на украинците остана сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Ударът му по диагонала обаче отразен от Николай Михайлов.

В 22-ата минута Левски пропусна прекрасна възможност да удвои аванса си. „Сините“ отнеха топката и организираха светкавична контра, при която се озоваха четирима на един. Филип Кръстев реши да завършва сам, но вратарят изби удара му. Билал Бари направи добавка, но защитник на Верес спря топката с ръка и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Асен Митков насочи в долния десен ъгъл, но Юшчишин успя да спаси, а след това и да улови топката.

След половин час игра „сините“ имаха нов отличен шанс за второ попадение. След изпълнение на корнер, топката стигна встрани от точката за изпълнение на дузпа до Келиан ван дер Каап. Защитникът стреля силно, но вратарят на Верес изби с една ръка пред голлинията.

В 35-ата минута Цонев центрира отдясно. Бари засече с глава пред вратарското поле, но отново със страхотна реакция стражът на Верес изби от голлинията.

180 секунди по-късно Радослав Цонев получи на дъгата пред наказателното поле и без забавяне нанесе хубав удар. За пореден път обаче Юшчишин се справи, избивайки в корнер отиващата в горния му десен ъгъл топка.

В 41-ата минута шут на Билал Бари извън наказателното поле премина покрай дясната греда.

3 минути по-късно Верес изравни. Украинците организираха бърза контраатака. Сезгийчук получи в наказателното поле, залъга Николай Михайлов и прати топката в мрежата му за 1:1.

В началото на втората част Кобак получи втори жълт и съответно червен картон. На негово място обаче влезе друг футболист на Верес и численото равенство на терена се запази.

В 59-ата минута Филип Кръстев шутира от дъгата пред наказателното поле, но покрай лявата греда.

180 секунди по-късно Левски възстанови аванса си. Уелтън направи впечатляващ пробив отляво, преми през няколко футболисти на Верес и с пас по земя намери на границата на вратарското поле Здравко Димитров, който засече в мрежата за 2:1.

В 66-ата минута Здравко Димитров отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, който обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 83-ата минута украинците стигнаха до гол, който обаче бе отменен заради извършено нарушение.

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиян ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Уелтън, Билал Бари

ВЕРЕС: 99. Юшчишин, 22. Савошко, 6. Айси, 14. Махниев, 19. Данилюк, 32. Петко, 77. Полюлях, 10. Кобак, 89. Гайдучук, 97. Гечев, 7. Сезгийчук