Левски изпусна куп положения и Арда (ВИДЕО)

0
levski arda aleksandar kolev
- -

Левски и Арда не излъчиха победител в контролна среща. На стадион „Георги Аспарухов“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0.

В 6-ата минута Галчев намери в наказателното поле Алекс Колев, който стреля по диагонала. Топката обаче премина покрай дясната греда.

240 секунди по-късно Майкон даде извеждащ пас за Колев. Ебоа Ебоа опита да пресече и можеше да си вкара ефектен автогол, но топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Колев засече с глава, но покрай десния страничен стълб.

В 14-ата минута шут на Алекс Колев от границата на наказателното поле мина до лявата греда.

120 секунди след това Асен Митков изведе Фабио Лима сам срещу вратаря. Ударът на бразилеца обаче бе отразен от Господинов.

В 24-ата минута Алекс Колев стреля мощно от фал. Господинов обаче успя да боксира.

В 43-ата минута шут от дистанция на Цонев мина над вратата.

В ответната атака Марин Петков намери на границата на наказателното поле Асен Митков, чийто удар от движение обаче бе доста неточен.

Секунди по-късно Марин Петков стреля от фал. Топката рикошира в стената и заблуди вратаря, но за негово щастие „облиза“ дясната греда, излизайки в корнер.

Арда създаде най-опасното си положение в 58-ата минута. Бърза контраатака завърши с пас към Офор, който стреля от 11 метра. Кристиан Димитров обаче с решителен шпагат успя да избие в корнер.

Левски отговори 240 секунди по-късно. След няколко атрактивни отигравания топката стигна до Евертон Бала. Бразилецът влече в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите улови без затруднения.

Скоро след това далечен шут на Марин Петков не намери целта.

В 67-ата минута Хюсеинов върна неразчетено назад. Алекс Колев пресече и се озова сам срещу вратаря, но се засуети и позволи топката да му бъде избита.

Левски по чудо не поведе в 71-ата минута. Евертон Бала мина като на парад в наказателното поле между няколко съперникови футболисти, след което намери на отлична позиция Марин Петков. Ударът на родния национал от 13-14 метра обаче профуча покрай дясната греда.

Четвърт час преди края Фадига направи индивидуален пробив отляво, след което намери в наказателното поле Охене. Изстрелът на последния обаче бе спасен от вратаря.

Малко по-късно шут на Фадига извън наказателното поле профуча на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

В 80-ата минута Чандъров изведе чудесно Преслав Бачев. Ударът по диагонала на младия нападател обаче премина покрай дясната греда.

В 87-ата минута „сините“ поискаха дузпа за нарушение срещу Алдаир. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В даденото продължение шут от дистанция на Алдаир мина встрани от вратата.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, , 22. Патрик Габриел Галчев, 5. Келиън Ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 10. Асен Митков, 3. Майкон, 7. Фабио Лима, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 17. Евертон Бала, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

АРДА: 1. Господинов, 30. Виячки, 4. Стоев, 93. Феликс, 33. Тилев, 17. Будинов, 18. Хюсеинов, 10. Цонев, 11. Тютюков, 99. Иванов, 9. Офор