Левски направи нещо невиждано от 12 години

0
asimi fadiga everton bala
- -

Левски е отбелязал 5 от 12-те си гола в заключителните 15 минути на двубоите – 41.67%.

Асими Фадига вече има 3 гола в 2 мача от началото на кампанията. Френският халф вкарва по веднъж на всеки 31 минути (б.а. – има 93 минути). През миналата кампания полузащитникът също имаше 3 попадения – 1 в Лигата на конференциите и две в първенството, но те бяха отбелязани в 34 двубоя във всички турнири.

Рибарски амбициран да спъне Левски

Третата поредна победа на Левски от началото на сезона донесе клубен рекорд. След успеха над Локомотив Пд с 2:0 сините вече са отбелязали 12 гола. Никога досега тимът от „Герена“ не е вкарвал толкова попадения в първите си три шампионатни мача. До момента Левски бе стигал най-много до 11 на два пъти – през сезони 1971/72 (б.а. – воден е от Йончо Арсов) и 1994/95 (б.а. – треньор е Георги Василев).

За последно Левски стартира в първенството с 3 победи преди 12 години. През есента на 2012-а отборът записа два домакински успеха срещу Черноморец (1:0) и Ботев Пд (3:1), спечели и гостуването на Монтана с 2:0.

Отлична новина за Левски

12-те гола на Левски са отбелязани от 7 различни футболисти – Асими Фадига (3), Джавад ел Джемили (3), Мустафа Сангаре (2), Александър Колев (1), Евертон Бала (1), Карлос Охене (1) и Алдаир (1). Една трета от всичките попадения са вкарани от нови попълнения – Сангаре, Колев и Алдаир.

И в третия мач през сезона резерва реализира за Левски. При 6:1 над Локо Сф и 2:0 над Локо Пд го направи Мустафа Сангаре, а при 4:0 над Ботев Враца – Асими Фадига (б.а. – две попадения).

Пламен Андреев записа втора поредна суха мрежа. Той започна сезона като резерва на хърватина Матей Маркович, който инкасира едно попадение в „Надежда“./ „Тема спорт“