Левски направи нещо за сефте през този сезон

0
levski
- -

Левски удължи серията си без победа в шампионата на девет мача. Към тях може да се добави и загубата от Лудогорец с 1:2 в Разград в 1/8-финалния двубой за Купата на България и антирекордът нараства на десет срещи. В този период единствено бе победен аматьорският Вихрен Сандански с 4:1 в по-ранната фаза от турнира.

Централният защитник Хосе Кордоба продължава да бъде маратонец за сините през сезона. Панамският национал е взел участие във всички 19 двубоя в Първа лига и престоя на терена 1709 минути, в които направи една асистенция и получи един жълт картон. Още двама играчи са били на терена във всичките срещи – бразилците Уелтън и Роналдо.

До момента Левски е завършвал мачовете си, без да отбележи гол в шест случая. От 19 шест срещи столичани са без гол. Справката от миналия сезон посочва, че сините за цялата кампания не са поразявали противниковата мрежа в осем мача от 26 двубоя.

От началото на сезона Станимир Стоилов е използвал 25 футболисти. Срещу Черно море официалните си дебюти с фланелката на Левски направиха Асен Чандъров (повторен), Рикардиньо и Кристиан Димитров. Българите са 13, а чуждестранните играчи са 12.

Сините за първи път допуснаха попадение в заключителните 15 минути на първото полувреме. Защитникът на Черно море Александър Василев вкара в 35-ата минута на двубоя във Велико Търново. Отбраната на Левски трудно се пропуква през първата част – допуснала е три гола. Не така стоят нещата през вторите 45 минути, когато във вратата на столичани са отбелязани девет попадения./ „Тема спорт“