Левски не успя да пречупи ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

0
- -

Левски и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от XVI кръг на Първа лига. Пред традиционно почти изпълнените трибуни на стадион „Георги Аспарухов“ съперниците проведоха сериозна битка, която в крайна сметка завърши без отбелязан гол – 0:0.

В 8-ата минута Ивайло Чочев поиска дузпа, след като падна в наказателното поле на Левски, след съприкосновение с Андриан Краев. Такава обаче не бе отсъдена.

В 11-ата Елтон влезе изключително грубо в опорния крак на Илиян Стефанов. Защитникът можеше да получи директен червен картон, но Георги Гинчев му вдигна само жълт. Нападателят на Левски пък бе заменен, тъй като не можеше да стъпва. На негово място в игра влезе Марин Петков.

В 23-ата минута Елитон отново можеше да бъде отстранен от игра, след като удари с лакът Роналдо. Главният съдия, обаче не вдигна дори жълт картон на футболиста на ЦСКА 1948, който щеше да бъде негов втори. ВАР изглежда пък прецени, че не може да става въпрос за директен червен картон.

60 секунди по-късно Георги Миланов шутира извън наказателното поле. Топката рикошира във футболист на гостите и профуча покрай лявата греда.

В 36-ата минута Георги Миланов отново стреля от дистанция. Този път обаче Наумов улови без затруднения.

В 42-ата минута Чочев засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина над вратата.

240 секунди по-късно, от границата на вратарското поле Елитон засече с глава центриране от корнер, но Пламен Андреев изби пред голлинията. След ново изпълнение от ъгловото флагче, стражът на Левски не изби добре. Топката стигна до Сердюк, който насочи към долния ляв ъгъл. Андреев обаче се реваншира с отлично спасяване.

„Сините“ отговориха в ответната атака с мощен удар извън наказателното поле на Миланов, който бе уловен от Наумов.

В 59-ата минута, след кратко разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, топката стигна до Роналдо. Ударът на бразилеца по диагонала, обаче премина покрай дясната греда.

180 секунди по-късно Левски по чудо не поведе. Филип Кръстев отправи страхотен изстрел извън наказателното поле. Наумов само изгледа топката, която за негова радост срещна десния страничен стълб.

Почти веднага след това Георги Миланов шутира от наказателното поле. Топката рикошира в защитник на ЦСКА 1948, „облиза“ дясна греда от външната й страна и излезе в корнер.

В 69-ата минута Радослав Кирилов нахлу в наказателното, освободи се от Кордоба и шутира. Андреев обаче бе заел добра позиция и улови.

В ответната атака Георги Миланов стреля силно от дистанция, но Наумов изби в корнер.

В 74-ата минута Миланов центрира от корнер. Цунами засече с глава, но малко над напречната греда.

В 89-ата минута шут на Миланов от границата на наказателното поле профуча над вратата.