Левски няма загуба при Мъри след паузите

0
- -

Треньорът на Левски Станимир Стоилов веднага след победата над Локомотив София с 1:0 на „Герена“ говори по темата за седмиците, в които играят националните отбори. „Предните паузи не ни се отразиха добре, имахме колебания. Тъкмо набрахме скорост, а сега пауза. Чудим се как да уплътним тези две седмици, но такъв е календарът, няма какво да направим. След паузата винаги ме притеснява първият мач. На мен ми се иска нашите български играчи да се развиват и да бъдат викани в националния отбор“, каза тогава Стоилов.

Донякъде Мъри е прав, защото през този сезон сините показват наистина колебания в първия си мач след паузите за националните отбори. След завръщането си на „Герена“ в началото на месец септември Станимир Стоилов се изправи срещу Локомотив София. На 16 октомври Левски победи с 2:1 столичните железничари, което бе и първата победа след връщането на Мъри. Но играта определено на сините не вървеше и само с късмет стигнаха до успеха, след като при резултат 2:1 Николай Михайлов спаси изстрел от бялата точка на Пламен Крачунов.

Следващата пауза дойде през ноември и веднага след нея Левски направи нулево равенство на „Герена“ с Ботев Враца. Тогава сините не успяха да извадят правилните аргументи, за да стигнат до успеха, а за врачани силен мач направи вратарят им Красимир Костов, който на няколко пъти отказа играчите на столичани. Да, на всички е ясно, че Мъри говори за спортно-техническата част от представянето на отбора, но цифрите говорят друго, посочва „Тема спорт“.

Да се върнем към първите сезони на Стоилов начело на столичани и дали той има наистина поводи за притеснение за резултатите на тима. По-скоро, не. Защото статистиката говори друго – от 13 двубоя сините имат осем победи, пет равенства и нито една загуба.

В първия си сезон Мъри спечели след паузата с 1:0 в Петрич срещу Беласица, а по-късно сините и автентичният ЦСКА завъртяха атрактивно равенство 2:2. Червените поведоха с 2:0 до почивката с попадения на Стойко Сакалиев и Христо Янев от дузпа, но през второто полувреме Димитър Телкийски и Даниел Боримиров с два бързи гола оформиха крайния резултат. През кампанията Левски отново се изправи срещу комитите след пауза за националните отбори и този път столичани разгромиха съперника си с 8:1 на „Герена“.

През следващия сезон пак Левски и ЦСКА се изправиха в дербито и отново то завършва при равенство 1:1, след като Велизар Димитров откри за армейците, но Димитър Телкийски изравни в края на първото полувреме, а при следващото прекъсване е разбит Ботев Пловдив с 4:1 в София.

Сезон 2006/07 сините постигат две победи след паузите – успех в дербито с 1:0 над ЦСКА след гол от дузпа на Седрик Бардон в началото на второто полувреме, а след това и при визитата си на Беласица със същия резултат. През април 2007 година пък е разгромен Марек с 8:0 у дома, като с по два гола за успеха се отличават Емил Ангелов и Николай Димитров.

Последният сезон на Станимир Стоилов начело на Левски носи победа с 3:1 над Видима-Раковски в Севлиево, а преди Нова година сините завършват при равенство 1:1 с Локомотив София в „Надежда“.

Сега предстои да видим дали Левски ще продължи положителния си баланс при Станимир Стоилов след паузите за националните отбори.