Левски отнесе Хебър! Нани се завърна с 2 гола, Икенна с виртуозно попадение (ВИДЕО)

0
iliqn stefanov
- -

Левски победи Хебър в контролна среща. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 4:0. Успехът можеше и да е далеч по-убедителен, но на три пъти футболисти на столичния гранд удариха гредите.

Голямото събитие в днешната проверка бе завръщането в игра на Илиян Стефанов. Нани се появи в игра в 58-ата минута, а до края на срещата вкара 2 гола.

Още преди да са изтекли 10 минути игра, Левски на два пъти можеше да поведе. Първо центриране отляво бе засечено с глава на границата на вратарското поле от Асен Митков. Стражът на гостите обаче успя да докосне топката, която след това срещна напречната греда.

Скоро след това Мислович изведе чудесно Мустафа Сангаре. Нападателя надбяга съперников защитник, излезе сам срещу вратаря и стреля покрай него. Топката обаче се отби в десния страничен стълб.

Все пак Левски поведе в 28-ата минута. Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно, а Мустафа Сангаре засече пред вратарското поле неспасяемо с глава за 1:0.

Хебър можеше да изравни в 35-ата минута. Радослав Терзиев засече с глава центриране от корнер, но на сантиметри от дясната греда.

В 42-ата минута пък удар от дистанция на Георги Стайков мина до левия страничен стълб.

В 42-ата минута Майкон центрира отляво, а Фабио Лима от границата на вратарското поле засече с глава, поразявайки целта. Попадението обаче беше отменено заради засада.

180 секунди по-късно Левски удвои аванса си. Майкон проби отляво, след което намери пред наказателното поле Мислович, чийто шут обаче бе избит от Дебърлиев. Фаибо Лима центрира от последвалия корнер. Клемент Икенна пък вкара по виртуозен начин, след като от ъгъла на вратарското поле засече от въздуха с пета, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 54-ата минута далечен изстрел на футболист на Хебър бе избит акробатично с една ръка от Иван Андонов в корнер.

60 секунди след това грешка в защитата на гостите остави Сангаре сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче попадна право в стража.

Скоро след това Мислович изведе Сангаре сам срещу вратаря, но отново „синият“ футболист не успя да се справи.

В 58-ата минута Илиян Стефанов се завърна на терена след дълго възстановяване от контузия. Полузащитникът влезе в игра на мястото на Сангаре.

В 61-ата минута Галчев центрира от корнер. Фадига засече с глава, но над вратата.

В 70-ата минута Илиян Стефанов бе изведен на добра позиция в наказателното поле. „синият“ халф залъга вратаря, но ударът му неголям ъгъл срещна лявата греда.

120 секунди по-късно обаче Илиян Стефанов се разписа. Той получи пас от Охене и с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

В 77-ата минута Джемили бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче бе отклонен с крак от вратаря, след което топката „облиза“ лявата греда и излезе в корнер.

240 секунди по-късно Калоян Кръстев бе изведен сам срещу Иван Андонов. Вратарят на Левски обаче отрази удара на нападателя.

Скоро след това Пехливанов засече с глава центриране от фал, но отново Андонов се намеси отлично, улавяйки сигурно.

В 84-ата минута Джемили намери с прекрасен пас по диагонала Патрик-Габриел Галчев, който напредна отляво, след което даде успореден пас. От вратарското поле пък Илиян Стефанов засече в празната врата за 4:0.

Левски: 44. Матей Маркович, 31. Мартин Пасалидис, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 3. Майкон, 30. Клемент Икена, 23. Патрик Мислович, 10. Асен Митков, 7. Фабио Лима, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 14. Илиян Стефанов, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 15. Уилям Фонкеу, 8. Кристиян Андонов, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка