Левски отнесе Септември (Сф)! Фадига се развихри, Алекс Колев дебютира, но друг новак се разписа (ВИДЕО)

0
levski spartak pleven asimi fadiga

Левски победи повече от убедително Септември (Сф) в контролна среща. На „Герена“ „сините“ се наложиха с 5:0. Изключително силен мач направи Асими Фадига, който вкара първия гол и даде асистенции за следващите два. Нападателят Алекс Колев направи своя неофициален дебют за Левски, а друг от новите – Майкон – реализира първото си попълнение за столичния гранд.

Септември можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Виктор Тейстер бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда.

Скоро след това шут от дистанция на Степонавичус бе уловен от Андреев.

Левски поведе в 9-аат минута. Далчен шут на Марин Петков бе отразен от Шейтанов. Атаката на „сините“ обаче продължи. Петков подаде в наказателното поле на Фадига, който елегантно се освободи от защитник, след което с плътен изстрел от 10-11 метра по диагонала не остави шанс за реакция на вратаря за 1:0.

В 14-ата минута Ивайло Михайлов влезе в наказателното поле и шутира от малък ъгъл. Андреев обаче изби.

В ответната атака Левски удвои аванса си. Чудесна многоходова атака завърши с извеждащо подаване на Фадига към Майкон, който с удар с левия крак по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0. Това бе първо попадение на защитника със синия екип.

В 36-ата минута Марин Петков опита да изненада вратаря на гостите с директен удар от фал от сериозно разстояние. Топката обаче мина над напречната греда.

Секунди след това чудесно двойно между Алекс Колев и Евертон Бала в наказателното поле завърши с опита за успореден пас на последния. Остана впечатление, че защитник на Септември изби с ръка, но Волен Чинков не отсъди дузпа.

В 39-ата минута и шут на Бала от фал мина над целта.

В даденото продължение Алекс Колев много технично с пета изведе в наказателното поле Евертон Бала, който стреля силно Топката обаче се отклони в съперник и мина над напречната греда, излизайки в корнер.

В 3-ата минута на допълнителното време Левски оформи класиката в резултата. Фадига овладя в наказателното поле, мина между двама противници и почти от аутлинията върна назад. Връхлитащият Марин Петков пък от 12-13 метра с удар от движение направи резултата 3:0.

В 52-ата минута „сините“ увеличиха аванса си. Фабио Лима получи вляво от наказателното поле, след което даде остър успореден пас. Пред вратарското поле пък Преслав Бачев без проблеми засече в мрежата за 4:0.

В 58-ата минута Левски стигна до нов гол. Евертон Бала с чудесен удар от 25 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 5:0.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 27. Божидар Рупанов, 97. Асими Фадига, 17. Евертон, 88. Мартин Петков, 90. Алекс Колев

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, Александър Марков

Септември: 21. Димитър Шейтанов , 15. Бен Азис, 26. Мартин Христов, 4. Дино Томаш, 7. Николай Дросев, 6. Виктор Очай, 16. Мартин Моран, 22. Виктор Тейстер, 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов, 17. Фаустас Степонавичус