Левски победи, но твърде късно

0
ntelo cordoba
- -

Левски победи, но твърде късно. „Сините“ се наложиха с 2:1 при визитата на Локомотив Пловдив от 33-ия кръг на Първа лига. Воденият от Николай Костов отбор направи обрат в срещата от 0:1 до 2:1 още през първото полувреме.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 10-ата минута. Ангел Лясков овладя в близост до централната линия и пусна извеждащ пас зад гърба на защитата на „сините“. Мичи Нтело бе изпуснат от Хосе Кордоба и излезе очи в очи с Пламен Андреев. Кордоба нямаше отговор на скоростта на Нтело, а Андреев беше преодолян с премерен удар по земя.

Левски изравни резултата в 29-ата минута. Евертон Бала центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Цунами се извиси, стреля с глава, а Кристиан Томов не съумя да реагира и топката влетя във вратата му.

Левски осъществи пълен обрат в мача в 32-ата минута. Асен Митков демонстрира чудесен поглед върху играта и изведе в коридор Рикардиньо. Бразилският централен бранител се вклини добре между двамата централния защитници и с прецизен удар по земя преодоля Томов.

В заключителните минути на първото полувреме Марин Петков отправи хубав удар, но в тялото на Томов, който спаси.

В 62-ата минута „сините“ футболисти получиха много добра възможност да застрашат вратата на Томов от фал. Рикардиньо беше фаулиран на метър от наказателното поле. Патрик-Габриел Галчев застана зад топката и предпочете да подаде към Марин Петков. Последва тежък удар, който беше блокиран.

Секунди по-късно „сините“ пак разиграха добре. Марин Петков проби и пусна към Галчев. Той стреля с едно докосване, но много слабо и Кристиан Томов спаси.

В 74-ата минута Евандро центрира от фал в наказателното поле на „сините“, където Димитър Илиев бе най-съобразителен и стреля с глава, но право в ръцете на Пламен Андреев.

В ответната атака Фабио Лима намери Евандро в наказателното поле. Той се обърна и стреля по диагонала – покрай десния страничен стълб на вратата на Томов.

Валентин Железов свири дузпа за Локомотив Пловдив за нарушение на Хосе Кордоба срещу Димитър Илиев, но беше маркирана засада в хода на атаката на отбора. ВАР потвърди решението за засада.

Евертон Бала вкара гол в 90-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Левски е четвърти в класирането с 58 точки, а Локомотив Пловдив е пети с 55 точки.

В следващия кръг Левски гостува на Крумовград, а Локомотив Пловдив има визита на шампиона Лудогорец.