Левски пречупи Спартак в последния мач за годината

0
levski tsska basket
- -

Левски се наложи с 82:69 над Спартак Плевен в едноличен сблъсък за третото място в НБЛ. За двата тима това бе и последен мач от шампионата за 2022-а година, като „сините“ имат и мач за Балканска лига след два дни.

Двубоят започна отлично за Левски с три бързи тройки за три минути за „сините“. Това обаче не повлия на амбицията на противника и с отлична успеваемост под коша Спартак се върна в двубоя и направи пълен обрат. След няколко равенства гостите имаха и преднината в края на първата част – 19:21.Златин Георгиев, Асен Великов и Джон Флорвиъс с отлични взаимодействия диктуваха събитията за Левски през първото полувреме, което завърши при 45:38.

Усилията на Спартак се увенчаха с успех точно 6 минути преди сирената, когато стигнаха до равенството при 64:64.
Играта вървеше бавно и доста мъчително и за двата отбора, а в средата на последната част Левски остана и без капитана си Асен Великов след 5 лични нарушения.Това мотивира домакините и те се откъснаха пак с 8, а с такава преднина водеха и точно две минути преди сирената.
Въпреки хаотичните финални моменти, разликата само се увеличи до края.Джон Флорвиъс записа още един отличен мач с 22 точки и 11 борби за успеха, 17 добави Алън Арнет, 13 – Златин Георгиев и 10 – Лъчезар Димитров.Николай Стоянов отбеляза 20 за Спартак, 14 добави Евгени Хаджирусев и 12 – Николай Маринов.